تاثیر بک لینک ها بر سئو س...

لینک دادن به یک وب سایت خارجی Backlink نامیده میشود.لینک های برگشتی، لینک های ورودی نیز نامیده می شوند. این لینک ها زمانی که یک وب سایت به یک وب سایت دیگر پیوند داده شود ایجاد می شود.

لینک های برگشتی

لینک های برگشتی چه چیزی هستند؟

لینک های برگشتی، لینک های ورودی نیز نامیده می شوند. این لینک ها زمانی که یک وب سایت به یک وب سایت دیگر پیوند داده شود ایجاد می شود. لینک دادن به یک وب سایت خارجی ( یعنی به یک وب سایت دیگر) Backlink  نامیده میشود. 

 

چرا لینک های ورودی دارای اهمیت هستند؟

لینک های ورودی برای سئو اهمیت ویژه ای دارند، زیرا اعتماد یک سایت به سایت دیگر را نشان می دهد.

در واقع، لینک های ورودی به وب سایت شما، یک سیگنال برای موتور جستجو است که دیگران به وسیله آن محتوای وب سایت شما را تایید می کنند. اگر سایت های زیادی به یک صفحه وب یا یک وب سایت لینک داده باشند، موتورهای جستجو نتیجه می گیرند که محتویات آن وب سایت ارزش پیوند را دارد، و به همین دلیل نیز در نتایج جست وجو ظاهر می شود.

بنابراین، استفاده کردن از این لینک های ورودی می تواند تاثیر مثبت روی رتبه بندی آن سایت داشته باشد. البته باید دقت کنید که از سایت هایی که امتیاز منفی دارند لینک نگیرید زیرا باعث می شوند که رتبه وب سایت شما نیز افت پیدا کند.

بدست آوردن لینک های ورودی یک امر ضروری برای SEO به حساب می آید. در واقع ارزش بعضی از لینک ها نسبت به لینک های دیگر بیشتر است.

لینک های ورودی از سایت های مطمئن و معتبر، لینک های مطلوبی برای کسب درآمد هستند. در حالی که لینک های ورودی از سایت هایی با قدرت کم و مملو از مطالب بی ارزش ، خیلی مفید نمی باشند. فقط وجود وب سایت هایی با کیفیت و ارزش بالا می تواند باعث بالا رفتن نام تجاری شما شود.

زمانی که شما به سایت دیگری وصل می شوید، صفحاتی را می توانید برای لینک کردن انتخاب کنید. هر متنی را که برای لینک کردن انتخاب می کنید و تگ هایی که استفاده می کنید ارزش زیادی به سایت شما می دهد. دقت کنید کلماتی که برای لینک کردن انتخاب می کنید ( ANCHOR TEXT) می بایست با محتوای صفحه ی مورد نظر مرتبط باشد.

 

تحلیل لینک های ورودی

سایت های جدیدی که ایجاد می شوند و یا افرادی که کلمات کلیدی آن را تعیین می کنند ممکن است برایشان دانستن اینکه از کجا برای لینک کردن شروع کنند، دشوار باشد.

تحقیقاتی که در این زمینه انجام می شود:

شما می توانید با بررسی لینک های ورودی یک رقیب که در حال حاضر رتبه خوبی در کلمات کلیدی مورد نظر شما دارد، درمورد ساختار لینک هایی که به آنها کمک کرده است، اطلاعات کسب نمایید. با استفاده از ابزار Link Explorer می توانید لینک های ورودی رقبای خود را بررسی کنید و با استفاده  از این ابزار می توانید نمرات منفی انواع بک لینک ها را نیز بررسی کنید.

 

 

 

منبع : moz.com

 

نظرات

 • samira
  15 دی 1397

  با سلام و خسته نباشید ایا تعداد کلمات در یک مقاله بر سئوی سایت تاثیر گذار می باشد؟

  پاسخ
  مدیر سیستم
  7 بهمن 1397

  سلام بر شما . بلی تاثیر گذار هست گوگل به مقالات طولانی تر در ابتدا بهای بیشتری می دهد اما هر چه می گذرد زمان حضور کاربر در وب سایت شما بسیار تاثیر گذار می باشد

  پاسخ
 • شقایق
  10 بهمن 1397

  وقت بخیر. از چه طریقی متوجه بشویم سایتی که از آن به عنوان بک لینک استفاده میکنیم معتبر و با ارزش است؟ لازم است به نکات خاصی دقت کنیم؟

  پاسخ
نظر خود را وارد نمایید