چگونه یک طراح سایت موفق ش...

How-To-Be-A-Website-Designer

چگونه یک طراح سایت موفق شویم !!

علم مانند اقیانوسی بی پایان از دانسته هاست شما می توانید در ساحل این اقیانوس به استراحت بپردازید از هیچ جا خبر نداشته باشید یا می توانید ریسک کنید به دل اقیانوس بزنید و جزیره های ناشناخته و دانسته های جدید را کشف کنید. در نظر داشته باشید هرچقدر کرانه های وسیع تر و عمیق تری از این اقیانوس علم را طی کنید در بدست آوردن این دانسته ها موفق تر بوده اید.

در مقاله طراحی سایت را از کجا شروع کنیم به نکات بسیار مهم و کاربردی اشاره کردیم که با استفاده از آن ها می توانید آموزش خود را برای تبدیل شدن به یک طراح سایت شروع کنید و قدم های ابتدایی را بردارید اما آیا برداشتن قدم های ابتدایی به تنهایی کافیست؟ مسیر ما پس از برداشتن این قدم های ابتدایی به کدام سمت می رود؟

اگراطلاعات لازم در مورد قدم های ابتدایی برای تبدیل شدن به یک طراح سایت را دارید و به دنبال قدم های بعدی هسیتد این مقاله می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند. همراه ما باشید تا در یک مقاله جذاب از تیم تحریریه شرکت فراموج قدم های بعدی مسیر طراحی سایت را  با هم بررسی کنیم.

همراه ما باشید تا در یک مقاله جذاب از تیم تحریریه شرکت فراموج قدم های بعدی مسیر طراحی سایت را  با هم بررسی کنیم.

1. انجمن CodePen

CodePen

پس از اینکه با برخی از برنامه ها و برنامه نویسی آشنا شدید، وقت آن است تا به انجمن CodePen بپیوندید. این انجمن آنلاین به شما اجازه می دهد تا کد هایی که تولید کرده اید را در شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید و آن ها را ویرایش کنید.

طبق گفته ی موسسین سایت: "CodePen محیطی برای توسعه روابط اجتماعی بین طراحان وب است. CodePen به شما امکان می دهد كدی را در مرورگر بنویسید و نتایج حاصل از ساخت آن را مشاهده کنید. ابزاری مفید و کاربردی برای برنامه نویسان و به ویژه طراحان وبسایت است که تازه کار خود را شروع کرده اند. ما در درجه اول زبان هایی مانند HTML ، CSS ، JavaScript و برخی زبان های از این قبیل را پشتیبانی می کنیم. "

 

2. ثبت نام در یک کلاس

 حتما تجربه حضور در یک کلاس را داشتید جایی که تمرکز کامل بر روی موضوع مورد نظر هست و اکثرا بهره وری بالایی دارد. برخی از افراد با پیروی از یادگیری خود آموزش خیلی سریع تر به مقصد خود می رسند اما برای برخی از افراد، شرکت در یک کلاس به صورت رسمی بیشتر نتیجه می دهد.

بیشتر از آنچه که بتوانید تصور کنید کلاس های آموزشی – آنلاین یا حضوری – وجود دارد. یک آموزشگاه معتبر را انتخاب کنید و یا با مراکز یادگیری آنلاین مانند Udemy یا Coursera شروع کنید. کلاس را در سطح توانایی فعلی خود انتخاب کرده و فقط روی حرکت و پیشرفت خود تمرکز کنید.

 

3. دوست کمک رسان شما ؛ گوگل

 به عنوان یک گزینه نه چندان سنتی، آموزش ها و فیلم های بسیاری در گوگل وجود دارد که می تواند تقریباً هر مشکلی که دارید را حل کرده و یا راهکاری به شما پیشنهاد دهد.

نکته اصلی این است که دقیقاً باید آنچه را که می خواهید جستجو کنید و سپس به دنبال یک منبع معتبر برای پاسخ خود باشید. در مورد آموزش ها و فیلم ها نکته دیگری هم وجود دارد، فراموش نکنید که تکنولوژی همواره در حال پیشرفت است و ممکن است آموزش های قدیمی چندان به کار شما نیایند، پس دقت کنید تا جدیدترین و معتبرترین گزینه را انتخاب کنید.

 

4. تجربه کاربر (UX)

 هیچ چیز به اندازه تجربه یک کاربر نمی تواند میزان رضایت یا نارضایتی از وبسایت شما را نشان دهد. برای دریافت این بازخوردها برنامه ریزی داشته باشید و آن را پردازش کنید.

طراحی تجربه کاربر (UX) فرایند است که تجربه کاربر و بازخورد های مرتبط را برای افزایش بهره وری وارد مراحل طراحی میکند. این فرآیند  شامل طراحی دقیق بر اساس بازخورد کاربران است که در آن رضایت کاربر در بالاترین مرحله قرار می گیرد. همچنین در این فرآیند جنبه های مهمی مانند برندسازی، طراحی، تجربه بصری و عملکرد آن درگیر است.

طراحان UX یا طراحانی که از روند شکل گیری تجربه آگاه هستند، به دنبال ایجاد و شکل گیری عوامل مؤثر در روند کار هستند. برای این کار، یک طراح UX چگونگی و نحوه استفاده از محصول را در نظر می گیرد.

 

5. روند های طراحی مدرن

 برای طراحی وب سایت های مدرن و تجربیات کاربر، باید بدانید کاربران چه می خواهند و چگونه در تعامل با وبسایت شما هستند. اگر آخرین باری که برنامه ای را دانلود کردید یا به وب سایتی در گوشی تلفن خود نگاه کرده اید سال 2016 بوده، راه زیادی دارید تا همگام با روند های جدید باشید.

استفاده از طراحی هایی که دارای عناصر و گرایش های مدرن در طراحی هستند، به برجسته کردن پروژه های شما کمک می کند. چگونه از روند های جدید آگاه شوید؟ سایت ها و مقاله هایی شبیه به همین مقاله را بخوانید و به آنچه طراحان دیگر انجام می دهند توجه کنید. رنگ ها، سبک ها و ویژگی هایی که مکررا در وبسایت ها می بینید را مدنظر قرار دهید.

 

6. سیاه و سفید

henrybw

در ابتدا هر طراحی را بدون استفاده از رنگ ها انجام دهید. اگر طرح شما به صورت سیاه و سفید کار کند، بعد از اعمال رنگ ها بی عیب و نقص خواهد بود. ممکن است این روش همیشه جوابگو نباشد، اما به هر حال یک نقطه شروع عالی است.

با ایجاد طرح هایی به رنگ سیاه و سفید می توانید ببینید که چگونه عناصر با یکدیگر تضاد و تعامل دارند. در این حالت شما هرگونه ارتباط عاطفی با رنگ یا حرکات چشم که به دلیل آن اتفاق می افتد را از بین برده اید، بنابراین یک شکل کلی از طراحی خود و کاربرد اصلی آن خواهید داشت.

 

7.فونت های Google

GoogleFonts

Google Fonts دوست شما است. در فونت هایی که برای طراحی سایت استفاده می شود امکان جستجو، مرتب سازی و انتخاب فونت هایی اهمیت زیادی دارند. در صورت استفاده از فونت های گوگل، دیگر نیازی نیست نگران سازگاری نوشته ها و مجوز استفاده از آن ها باشید.

تنها محدودیت موجود این است که شما فقط می توانید آنچه را که در کتابخانه Google Fonts وجود دارد استفاده کنید. اما اگر خوب بگردید، احتمالا می توانید چیزی را پیدا کنید که تقریباً با هر پروژه و وبسایتی متناسب باشد. با انجام این کار در طولانی مدت، زمان زیادی صرفه جویی خواهید کرد.

 

 • در نظر داشته باشید برای وب سایت های پارسی زبان می توانید از فونت های ایران یکان و ایران سانس و همینطور تیتر استفاده کنید. همچنین برای دانلود رایگان فون های ایران سانس و ایران یکان و تیتر می توانید به وب سایت فونت یاب بروید.

8. رابط کاربری(UI)

یک رابط کاربری یا کیت آیکون دانلود کرده و آن را به صورت جدا قرار دهید. درست همان طور که می توانید کد های یک وب سایت را بازرسی کنید، باید به نحوه ساخت عناصر طراحی وب هم توجه کنید. به اندازه ها و چارچوب ها توجه کنید، هم چنین ترکیب رنگ ها و نحوه مرتب سازی فایل ها  در Photoshop یا Illustrator  را بررسی کنید.

 

9. تایپوگرافی

طراحی وب سایت مدرن توجه ویژه ای روی تایپوگرافی دارد، البته تایپوگرافی خوب. از هدرهای قوی با کلمات غول پیکر گرفته تا متن هایی که کاربر را درگیر طراحی می کند، درک اصول چگونگی هماهنگی عناصر، نوع و ساخت قالب های متن هم از ویژگی هایی است که اهمیت بالایی دارند.

Ellen Lupton ، کتابی برای تایپوگرافی لوپتون به صورت حرفه ای تایپوگرافی را به شما آموزش می دهد و اطلاعات آن به شما اجازه می دهد که مثل یک تایپوگراف ماهر فکر کنید و طراحی کنید.

 

JavaScript .10

هنگامی که شروع به طراحی وبسایت می کنید، برای یادگیری JavaScript خود را به چالش بکشید. بعد از HTML و CSS ، مهمترین زبان وب جاوا اسکریپت است.

JavaScript زبانی است که به طراحان اجازه می دهد تا کارهای پیچیده و تعاملی را در صفحات وب پیاده سازی کنند، مثلا با استفاده از آن می توانید یک اسلاید شو یا انیمیشن را در صفحه ی وبسایت خود پیاده کنید و هزاران قابلیت دیگر

 

11.نمونه کارهای بروزرسانی شده راز موفقیت

Work samples

پس از شروع به طراحی وبسایت، مطمئن شوید که نمونه کارها و پروژه های طراحی وب خود را به روز کنید. این اقدام ساده به شما کمک می کند تا به خودتان و دیگران نشان دهید که طراحی وب بخشی از کارنامه شماست.

نمونه کارها به روز شده می تواند به مشتریان شما کمک کند تا ببینند "سبک کاری" شما چگونه است. چیدمان ها، رنگ ها، تایپوگرافی و تکنیک های مختلفی را که استفاده کرده اید به گونه ای به نمایش بگذارید تا گویای کار و امضای شما باشد و با استفاده از آن خود را معرفی کنید.

 

12. چالش بهترین راه پیشرفت

درست است که میانبرها و کد های کوچک به شما کمک می کنند تقریباً هر مشکلی را در وب سایت خود حل کنید، اما تنبل نباشید! به یاد داشته باشید که برای یادگیری مهارت های جدید، دانش خود در مورد  تکنولوژی ها و ابزار های جدی به طور مداوم به چالش بکشید.

یک نکته در مورد طراحی وبسایت این است که این رشته دائما در حال تغییر است؛ همیشه چیز جدیدی برای یادگیری یا امتحان کردن وجود دارد.

 

13. تجربه؛ پنجره ای به دنیای واقعی

از محیط تمرین خارج شوید و به صورت واقعی طراحی کنید. شما باید یک وب سایت را واقعا طراحی کنید تا یک طراح وب واقعی باشید.

می توانید از کارهای کوچک شروع کنید یا پروژه های خود را با کمک دیگران انجام دهید، به طور مثال با یک تیم پروژه را جلو ببرید. یک وب سایت کوچک برای یک دوست طراحی کنید. هرچه تجربه ساخت وب سایت های بیشتری داشته باشید، عملکرد شما بهتر و سریع تر خواهد شد و در این راه با کسب تجربه می توانید هر چه بهتر با چالش ها و مشکلات خود روبرو شوید مسیر مناسب تری را برای آینده برنامه ریزی کنید.

14. بازخورد و انتقادات

بازخورد و انتقادات می تواند مسیر تازه ای را برای آینده ترسیم کند.از مشتریان و دوستان خود - هر چقدر هم که فکر می کنید کم هستند- برای جمع آوری بازخورد در پروژه های طراحی وب سایت کمک بگیرید. به این بازخورد ها گوش دهید، حتی اگر شنیدن آن ها برای شما ناخوشایند است، لازم است تا از بازخوردها آگاه باشید.

حقیقت این است که شخصی که بازخورد ارائه می دهد معمولا پیشنهاد هایی برای بهتر شدن وب سایت هم دارد. دقت کنید که آیا کاربران می توانند به راحتی هدف طراحی را درک کنند؟ یا با عناصر آن ارتباط داشته باشند؟ کاربران باید به راحتی بتوانند با شما ارتباط بگیرند.

15. یادگیری چیزهای جدید را ادامه دهید

rainbowlap

برای اینکه یک طراح وب سایت عالی باشید ، فقط باید تمرین، تلاش و یادگیری چیزهای جدید را ادامه دهید. با دیگران در این زمینه ارتباط برقرار کنید تا بتوانید در صدر تکنیک ها و تغییرات دنیای طراحی وب بمانید.

اگر به دنبال یادگیری طراحی وب سایت هستید یا از قبل این کار را انجام می دهید، باید بدانید که این یک میدان همواره در حال تحول است و تقریباً هر روز تغییر می کند.

کلام آخر

 همانطور که در ابتدای مقاله هم گفتیم اگر انتخاب شما ورود به اقیانوس علم هست برای بهتر شدن باید کرانه های وسیع تر و عمیق تری را طی کنید قطعا این اقیانوس پایانی ندارد و بهترین طراحان وب نیز هنوز بسیاری از مطالب را نمی دانند. پس در این راه کلید موفقیت تلاش برای یادگیری هست.

در این مقاله سعی کردیم تا به ساده ترین راه ممکن مسیر ورود به دنیای بی پایان طراحان را برای شما ترسیم کنیم تا با استفاده از آن بتوانید در این دنیای اسرار آمیز قدم بگذارید اما اینجا پایان راه نیست و ما در شرکت فراموج بهترین شرکت طراحی سایت و سئو همواره در تلاش برای افزایش آگاهی شما همراهان هستیم و به هیچ عنوان شما را در این دنیای پر رمز و راز تنها نخواهیم گذاشت از شما میخواهیم همراه ما باشید تا بتوانیم در این راه یار شما باشیم...

مقالات مرتبط

طراحی سایت ریسپانسیو(واکنش گرا، responsive) با طراحی سایت انطباق پذیر (adaptive) متفاوت است و تمامی طراحان باید دوره آموزش ریسپانسیو با css را گذرانده باشند.
تفاوت طراحی سایت ریسپانسیو با انطباق پذیر

طراحی سایت ریسپانسیو یعنی طراحی به گونه ای باشد که در هر دستگاهی اعم از موبایل، تبلت و ... سایت ما واکنش گرا باشد. طراحی سایت انطباق پذیر یعنی برای هر دستگاهی از جمله موبایل، تبلت و ... طراحی جداگانه ای صورت گیرد که نمایش در این وسیله ها به صورت بهینه باشد.

برای آموزش طراحی سایت باید نکاتی را رعایت کنیم از جمله آموزش html و css و اسکچ و ....
طراحی سایت را از کجا شروع کنیم

طراحی سایت را از کجا شروع کنیم؟نکات اولیه برای آموزش طراحی سایت شامل: یادگیری html و css | راه اندازی یک وبلاگ شخصی | یادگیری Sketch و ...

برچسب ها: طراحی سایت

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

 • sajad davari
  16 شهریور 1398

  سلام این انجمن codepen رایگان هست یا باید اشتراک بگیریم ؟

  پاسخ
  فراموج
  20 شهریور 1398

  سلام روز بخیر 
  شما میتونین خدماتی که این انجمن ارائه میده رو به صورت رایگان در اختیار داشته باشین و نیازی به تهیه اشتراک نیست. 

  پاسخ
 • پارسا زمانی
  25 شهریور 1398

  ممنون از مقاله های خوبتون

  پاسخ
  فراموج
  27 شهریور 1398

  سلام روز بخیر 
  ممنون از شما که وقت گذاشتید و مطالعه کردید . برای مطالعه سایر مقالات اینجا کلیک کنید. 

  پاسخ
 • جوادزرینچه
  30 شهریور 1398

  برای یادگیری Html از چه سایت هایی میتونیم کمک بگیریم ؟ جایی هستش که این اموزش ها رو رایگان بذاره ؟

  پاسخ
  فراموج
  31 شهریور 1398

  سلام روز بخیر
  بله برای یادگیری برخی سایت ها آموزش هایی رو رایگان در اختیار کاربران قرار می دهند ولی بهترین و معتبر ترین سایت هست. 

  پاسخ
 • sajad angooti
  13 مهر 1398

  کلاس هایی که شما نوشتین پیشنهاد شما چیه ؟ کدوم کلاس هارو شرکت کنیم ؟

  پاسخ
  فراموج
  14 مهر 1398

  سلام روز بخیر
  کلاس هایی که نوشتیم رو تجربه کردیم و خوب بوده. باز هم برای شرکت در کلاس شما باید از چند نفر که این کلاس هارو شرکت کردند پرس و جو داشته باشید. 

  پاسخ
 • معصومه ذاکری
  28 مهر 1398

  سلام برای تمرین و تجربه کردن سایتی رو پیشنهاد میکنین ؟

  پاسخ
  فراموج
  30 مهر 1398

  سلام روز بخیر
  سایت خاصی رو پیشنهاد نمیکنیم 
  شما خودتون باید از روی سایت ها مختلف انجام بدین و میزان یادگیری خودتون رو بسنجین .

  پاسخ
 • حسنا وکیلی
  19 آبان 1398

  سلام ممنون از راهنمایی هایی که کردید.

  پاسخ
  فراموج
  21 آبان 1398

  سلام روز بخیر
  ممنون از اینکه وقت گذاشتین و مطالعه کردین .

  برای مطالعه سایر مقالات ما میتونین به صفحه بلاگ ما سر بزنین.

  پاسخ
 • علی سلطانی
  25 آبان 1398

  سلام فیلم های سایت یودمی برای اموزش خوب هستن ؟

  پاسخ
  فراموج
  30 آبان 1398

  سلام روز بخیر
  بله یکی از بهترین مراجع فیلم های اموزشی سایت یودمی هست که نیاز به پرداخت دارند اما شما میتونی با کمی جستجو در اینترنت به منبع رایگان این فیلم ها دسترسی پیدا کنید. 

  پاسخ
 • hossein teymori
  10 آذر 1398

  سلام سایتی هست که بشه نمونه کارهامونو توش قرار بدیم ؟

  پاسخ
  فراموج
  12 آذر 1398

  سلام روز بخیر
  بله سایت های بسیاری هستند که شما میتونین نمونه کارهاتونو توش قرار بدین. یکی از سایت هایی که این خدمات رو میده سایت codeacademy.com هستش 

  پاسخ
 • سارا مستوفی
  19 آذر 1398

  سلام حدمت شما برای عضویت توی codepen باید اشتراک بخریم ؟

  پاسخ
  فراموج
  21 آذر 1398

  سلام روز بخیر
  برای عضویت توی این انجمن نیاز به خرید اشتراک نیست و فقط کافیه که شما ثبت نام کنین. 

  پاسخ
 • سامان جوادی
  21 آذر 1398

  بهترین فونت های فارسی که میشه در طراحی سایت استفاده کرد کدوم ها هستند؟

  پاسخ
  فراموج
  26 آذر 1398

  سلام روز بخیر
  بهترین فونت که میشه استفاده کرد فونت ایران سنس هستش. 

  پاسخ
 • سمانه
  30 آذر 1398

  سلام اگه سایت های خارجی مثل یک ماه پیش بازهم به مشکل بخورن سایت ایرانی مشابهی برای یادگیری وجود داره ؟

  پاسخ
  فراموج
  1 دی 1398

  سلام روز بخیر 
  بله برخی سایت ها هستند که شما بتونین از آموزش های اون ها استفاده کنید. بستگی به نیاز شما داره البته . مثلا یک سایت مثل codeacademy مشابهش وجود نداره داخل کشور.

  پاسخ
 • یاشار انگوتی
  28 دی 1398

  سلام برای اشنایی بیشتر با زبان های برنامه نویسی از چه سایتی میتونیم کمک بگیریم؟

  پاسخ
  فراموج
  5 بهمن 1398

  سلام روز بخیر 
  سایت های مختلفی هستند که این خدمات رو ارائه میدن شما برای استفاده از این خدمات کافیه یه سرچ بزنین توی گوگل و سایت های مختلف رو براتون بیاره. 

  پاسخ
نظر خود را وارد نمایید