بهینه سازی موتور جستجو|(...

هینه سازی برای موتور جستجو (SEO) یکی از اجزای اصلی در طراحی وب سایت است. بعنوان یک طراح، درک کامل بهینه سازی برای موتور جستجو از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله ۱۰ نکته مهم در زمینه بهینه سازی برای موتور جستجو برای طراحی وب سایت مورد بررسی قرار می گیرد.

نکته شماره صفر: تقلب نکنید.

تصور کنید وارد اتاقی شده اید که مملو از دانشمندان برجسته است. آیا شما می توانید آن ها را فریب دهید؟ هرگز. شرکت گوگل نیز از صدها اتاق تشکیل می شود که مملو از دانشمندان ماهری هستند که در هفته ۶۰ ساعت کار می کنند تا از هر گونه فریب گوگل جلوگیری کنند. در این شرایط جایی برای تقلب باقی نمی ماند. پس، سعی کنید تا وب سایتی زیبا، بی نقص و پرمحتوا طراحی کرده و با استفاده از تکنیک های کارآمد، آن را به یکی از پربازدیدکننده ترین سایت ها در موتورهای جستجو مبدل کنید.

نکته شماره یک: کلمات کلیدی 

 تعدادی کلمات و عبارات کلیدی برای شناساندن سایت خود تعیین کرده و در جاهای لازم استفاده کنید. تکرار بیجای آن ها می توند تاثیر منفی داشته باشد پس به اینکه در کدام جمله یا عبارت بکار برده شوند، دقت کنید.

نکته شماره دو: محتوای سایت

در نظر داشته باشید که کاربران صرف طراحی، به سایت مراجعه نمی کنند بلکه بدنبال مطلب مورد نظر خود در محتوای سایت شما هستند و اگر به مطلب مورد نظرشان نرسند، دیگر بار دومی برای مراجعه به سایت شما وجود نخواهد داشت. هر صفحه باید از سبک هرم وارونه پیروی کند، عنوانی داشته باشد که دربرگیرنده یکی از کلمات کلیدی منتخب است و اولین پاراگراف آن باید خلاصه ای از کل متن را شامل شود.

نکته شماره سه: کدها

سایت خود را با استفاده از ویرایشگر متن ساخته و محتوای آن را بطور واضح بوسیله HTML بنویسید. HTML باید ساختار مفهومی صفحه را دنبال کند. بهتر است از تگ- های توصیفی در مواقع لزوم استفاده نمایید. بعنوان مثال از تگ UL برای لیست ها، P برای پاراگراف ها، H برای عناوین و STRONG برای متون پررنگ و ضخیم (Bold) بکار می رود. همچنین CSS هم یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی است که در چیدمان صفحات وب بسیار بکار می آید.

مقالات مرتبط

برچسب ها:

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

نظر خود را وارد نمایید