نکات کلیدی طراحی وب سایت

در طراحی وب سایت  نکات کلیدی وجود دارد که باید به قبل از طراحی به انها توجه شود. این نکات می توانند مسیر پیشرفت شما را تعییر دهد. ما در این مقاله به صورت کلی این نکات را توضیح خواهیم داد.

در طراحی وب سایت  نکات کلیدی وجود دارد که باید به قبل از طراحی به انها توجه شود. این نکات می توانند مسیر پیشرفت شما را تعییر دهد. ما در این مقاله به صورت کلی این نکات را توضیح خواهیم داد:

1.سرعت بارگزاری بالای سایت

 

یکی از اصول مهم در طراحی سایت سرعت سایت می باشد که این مطلب در مقاله طراحی سایت  کاربردی توضیح داده شده است اما در این مقاله نیز اشاره ای به آن می کنیم.

 به این فکر کنید که می خواهید سایتی حرفه ای و زیبا طراحی کنید اما دلایل متعدد وجود دارد که می توانند سرعت سایت شما را کاهش دهد و کاربران مدت زمان زیادی را باید منتظر باشند تا سایت شما را به صورت کامل مشاهده کنند. چند نفر حاضر هستند تا در انتظار بمانند؟ مطمئنا تعداد کمی از کاربران به این سایت ها سر می زنند و فقط کافی است که یک بار انتظار بکشند تا دیگر هیچ وقت به سایت شما سر نزنند پس به خاطر داشته باشید که سایت شما از سرعت لود اولیه خوبی برخوردار باشد.

 

2.مسیر یابی در سایت breadcrumb

 

زمانی که کاربران وارد سایت شما می شوند نیاز است که به قسمت های مختلف سایت هدایت شود.  در این قسمت باید هر کاربر بداند که دقیقا در کدام بخش سایت قرار دارد پس باید در محلی مناسب نوار مسیر یابی واضحی داشته باشید تا کاربران دچار سردرگمی نشوند. این نوار مشابه فهرست در کتاب ها میباشد که معمولا در اکثر سایت ها این بخش برای نوار مسیر یابی در بالای سایت می باشد تا این قسمت همیشه برای کاربر قابل رویت باشد و دسترسی به ان اسان باشد.

3.سازگاری با تمام رزولیشن های صفحات نمایش

 

این بخش نیز در مقاله طراحی سایت واکنشگرا توضیح داده شده است. اینکه سایتی داشته باشیم که همه افراد با همه دستگاه ها مانند موبایل ها و تبلت ها و صفحات نمایش با رزولیشن های مختلف بتوانند به اطلاعات مورد نیاز دست پیدا کنند از اهمیت بالایی برخوردار است.

4.فونت استفاده شده در سایت

 

شما در سایت خود از مطالب زیادی استفاده می کنید حالا تصور کنید که نوع فونت و سایز فونت استفاده شده در سایت شما مناسب نباشد و کاربران در حال خواندن مطالب شما اذیت شوند. تجربه نشان داده است که مدت زمان استفاده از سایت توسط کاربر با فونت و رنگبندی سایت در ارتباط است. تمام تلاش مدیران سایت این می باشد که تجربه خوبی به کاربران بدهند پس باید در این مورد وسواس بیشتری به خرج دهید.

 مانند نمونه کار های طراحی شده توسط شرکت فراموج

5.لینک های خراب

 

همیشه از سلامت لینک های داخلی سایت خود اطمینان حاصل کنید مخصوصا لینک هایی که در متن ها استفاده شده است که حاوی ویروس نباشد یا کابر را دقیقا به همان جایی که گفته شده هدایت کند تا اطمینان کاربر به سایت شما از بین نرود.

 

برچسب ها:

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

نظر خود را وارد نمایید