قوانین جدید برای اینستاگر...

شرکت فراموج با بیش از 5 سال سابقه درخشان در ایران مفتخر به دریافت جایزه Awwwards در Site Of Day و Developer ، و برنده 2 سال متوالی در جشنواره وب دریافت گواهینامه ISO 9001/2008 م می باشد.در این مقاله درباره ی قوانین جدید برای اینستاگرام در سال 2018 و نحوه یافتن هشتگهای مناسب برای کسب و کار شما صحبت شده است.

ما در مقاله فوق به بررسی قوانین و بروزرسانی های اینستاگرام در سال 2018 پرداخته ایم. قوانین و بروزرسانی های مطرح شده به شما کمک می کند تا تعامل بهتری در این شبکه اجتماعی داشته باشید این قوانین و بروزرسانی ها هر چند مفید و کامل اما مربوط به سال 2018 می باشد. شما می توانید پس از خواندن مطالب فوق مقاله قابلیت های جدید اینستاگرام در سال 2019 را نیز مطالعه کرده و از آخرین بروزرسانی های اینستاگرام در سال 2019 مطلع شوید.

 

آیا می دونستید امکانات جدید اینستاگرام چیه؟ در آپدیت جدید اینستاگرام چه ویژگی هایی وجود دارد؟ می دونستید در بروز رسانی اینستاگرام ویژگی هایی مثل تگ خرید اینستاگرام یا پرسش و پاسخ در استوری و شمارش معکوس و ... وجود دارد! پس مقاله قابلیت های جدید اینستاگرام در سال 2019 از دست ندید !!!

 

قوانین جدید برای اینستاگرام در سال 2018

شرکت فراموجبا بیش از 5 سال سابقه درخشان در ایران مفتخر به دریافت جایزه Awwwards در Site Of Day و Developer ، و برنده سه دوره بهترین سایت درجشنواره وب می باشد. ما در شرکت فراموج خدماتی از قیبل طراحی سایت و سئو را برای شما همراهان انجام می دهید.

نحوه یافتن هشتگهای مناسب برای کسب و کار شما
  

قوانین برای hashtags نمایش مشخصات عمومی تغییر کرده است.

در سال 2018 اینستاگرام آپدیت های جدیدی را ارائه داده است که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم. ما به شما روش هایی جهت بهبود کسب و کارتان را در اینستاگرام ارائه می دهیم.

هشتگ ها

شما ممکن است از hashtags های اینستاگرام در سال گذشته به دلایلی استفاده نکرده باشید، اما باید گفت که پس از بروز رسانی جدید اینستاگرام حتما از آن ها استفاده نمایید زیرا اینستاگرام به آن ها اهمیت فراوانی می دهد و باعث پیشرفت پیچ شما می شود.

استقاده از هشتگ های مرتبط با پست به شما کمک می کند که بازدید کنندگان بیشتری را جذب نمایید زیرا بسیاری از مخاطبان هدف شما از طریق  سرچ هشتگ ها می توانند پست شما را پیدا کنند.

 

در سال 2018، نگه داشتن Instagram Hashtags مربوط به شما مهم تر از همیشه است

استفاده از هشتگ ها می تواند بازدید از پست های شما را افزایش دهد از این رو کسانی که پیج های تجاری دارند و به دنبال روشی جهت رونق کسب و کار خود می باشند این کار می تواند کمک فراوانی به آن ها نماید. در واقع هشتگ ها راهی برای رسیدن به اهداف استراتژیک شما می باشند.

اما باید بدانید که نمی توان برای هر پست از تعداد زیادی هشتگ استفاده نمایید. حداکثر تعداد مجاز برای هشتگ ها 30 عدد می باشد اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که حداکثر از 6 الی 10 هشتگ استفاده نمایید تا نتیجه بهتری را کسب نمایید.

الگوریتم های اینستاگرام هوشمند می باشند و هشتگ های مرتبط با پست ها را تشخیص می دهند و برای آن ها ارزش بیشتری دارد. اگر شما در هر پست از هشتگ های یکسان استفاده نمایید این کار هیچ ارزشی ندارد.

اگر شما از تعداد بی شماری هشتگ استفاده نمایید از دید کاربر خوشایند نمی باشد، پست شما به صورت واضح نشان می دهد که می خواهد جذب مخاطب انجام دهد و جنبه ی تبلیغاتی دارد که ممکن است با این کار پست شما از سوی اینستاگرام اسپم شود.

 

پگی دین

آرشیو کردن پست : الگوریتم اینستاگرام مانند یک پازل غیرقابل حل است و دقیقا زمانی که فکر می کنید این پازل را حل کرده اید دچار تغییرات می شود. سعی کنید در مقابل تغییرات انعطاف پذیر باشید گاهی قرار گرفتن در حلقه سخت تغییرات بسیار آسان تر از مقاومت در برابر آن است.  در بروزرسانی جدید، اینستاگرام قابلیتی  بسیار کاربردی به برنامه خود اضافه کرده است از این پس شما می توانید به جای حذف پست های خود آن ها را مخفی کنید. شاید برای شما هم اتفاق افتاده که پس از مدتی سلیقه شما نسبت به پست های گذشته خود تغییر کرده باشید. در گذشته اگر پستی را دوست نداشتید باید آن را حذف می کردید اما دیگر لازم به این کار نیست. زمانی که علاقه ای به پست های گذشته خود ندارید می توانید آن را آرشیو کنید و به طور کامل حذف نکنید.

 

الگوریتم / قرار گرفتن در معرض پست

هنگامی که تصویر و یا ویدیویی را در Instagram پست می کنید، در ابتدا  ممکن است فقط 10٪ از مخاطبین شما آن را مشاهده کنند. به اعتقاد من این بدان معنی است که علاقه مخاطبان شما نسبت به پست منتشر شده تعیین می کند که آیا باید به سایر طرفداران شما نشان داده شود یا خیر. اگر پست جدید با نام تجاری شما به اندازه کافی جذابیت داشته باشد، پس از آن آزاد خواهد شد و به 90٪ باقیمانده نشان داده خواهد شد. بنابراین اگر شما تعجب کرده اید چرا یک پست نسبت به یک پست دیگر تنها 1/10 از  تعداد لایک و کامنت های آن ها را دارد به همین دلیل است.

راه کاری که بسیاری معرفی کرده اند تعامل بیشتر کاربران با صفحه های مورد علاقه خود هست. به این صورت که اگر پست و استوری صفحه ای برای شما نمایش داده نمی شود تنها کافیست به صفحه مورد نظر رفته پست های آن را لایک کنید و بر روی آن پست ها کامنت بگذارید به این صورت الگوریتم های هوشمند اینستاگرام متوجه علاقه و تعامل شما با صفحه مورد نظر شده و پست ها و استوری های آن را برای شما نیز به نمایش می گذارد.

 

نامزدی

امکانات کامنت ها: در حال حاضر اینستاگرام همیشه به دنبال بهبود تعامل با کاربران خود هست به همین منظور سعی دارد در بروزرسانی های خود امکانات بیشتری برای کاربران فراهم کند.

یکی  از این امکانات اینستاگرام توانایی حذف کامنت هایی با محتوای نامناسب و یا بستن کامنت ها بوده است. حال اینستاگرام این قابلیت را برای شما فراهم کرده است که فیلتری را روی کامنت ها اعمال کنید. این بروزرسانی به این صورت است که شما کلماتی که نمیخواهید در کامنت های خود استفاده شود را در فیلتر کامنت ها قرار داده و سپس هر کامنتی که حاوی کلمات مورد نظر بود پس از ارسال به صورت خودکار حذف خواهد شد.

آیا برای شما هم پیش آمده که زمان کمی برای کامنت گذاشتن و نشان دادن واکنش خود به پستی و یا استوری ای را داشته باشید؟ شاید نوشتن  تک تک نظراتی مانند "دوستش داشتم" ، "خوب است" و "متشکرم" و... کاری زمانبر باشد و یا حتی حس مورد نظر را برای کاربر مقابل تداعی نکند. یکی از مواردی که می تواند حس را به کاربر انتقال دهد اموجی ها هستند. اینستاگرام در جدید ترین بروزرسانی خود اموجی هایی آماده برای شما قرار داده که به جای کامنت گذاشتن می توانید بر روی اموجی مورد نظر کلیک کرده و به جای کامنت شما آن اموجی ارسال می شود همینطور این قابلیت برای استوری ها نیز در دسترس است و شما می توانید نظر خود را با اموجی ای زیبا به صورت تعاملی تر به کاربر مقابل انتقال دهید اما انتقاد بسیار زیادی که به این بروزرسانی وارد است محدود بودن اموجی های مورد نظر می باشد. زمانی که شما می خواهید واکنش خود را به پست و یا استوری ای نشان دهید فقط می توانید از هشت اموجی استفاده کنید و این محدودیت یک ضعف بسیار زیادی برای این قابلیت می باشد.

 

زیرنویس ها

برچسب ها: تا حالا شده هشتگی را مشاهده کنید و بسیار مورد علاقه شما باشد؟ اگر تعداد علاقه مندی های شما به عدد 30 رسید چه اتفاقی میوفتد؟ درسته اینستاگرام محدودیتی برای نوشتن هشتگ ها ندارد اما مشخصا تعداد بالای هشتگ ها باعث می شود که الگوریتم های هوشمند اینستاگرام آن پست را برای تبلیغات دیده و پست مورد نظر را اسپم فرض کنند تعداد هشتگ های پیشنهادی بین 5 تا 10 هشتگ می باشد.

حتما در نظر داشته باشید که استفاده این هشتگ ها در کپشن می تواند به بهبود صفحه شما کمک کند. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید ویرایش کپشن خود بعد از 24 ساعت است. اگر شما کپشن پست خود را بعد از 24 ساعت ویرایش کنید از الگوریتم های هوشمند اینستاگرام نمره ای منفی دریافت می کنید. آیا شده پستی را حذف کنید و پست از مدتی آن را repost کنید؟ اگر پاسخ شما به این سوال بلی است و میخواهید پست های خود ار در اکسپلور ببینید دیگر این کار را انجام ندهید دقیقا به همان دلیل بالا نمره منفی دریافت می کنید.  

 

ویژگی های جدید

در آخرین بروزرسانی ها حال دیگر اسپلور شما هوشمند عمل می کند و از این پس پست هایی مطابق با موضوعات مورد پسند شما برای شما ارائه می کند. همچنین در این بروزرسانی اگر افرادی که شما آن ها را فالو کردید موضوعاتی را لایک کنند و کامنت بگذارند در اکسپلور برای شما نمایش داده می شود و در زیر پست به شما اطلاع می دهد که این پست از مورد علاقه های این شخص که فالو کردید هست. همچنین ایسنتاگرام دسته بندی های متفاوتی را برای اکسپلور در نظر گرفته است شما از این پس می توانید موضوعات خود را در لحظه انتخاب کنید و پست های پیشنهادی را مشاهده کنید. برای مثال می توانید فقط پست های ورزشی یا مد یا ... را در اکسپلور خود مشاهده کنید.

ما در این مقاله سعی کردیم شما همراهان همیشگی شرکت فراموج را با آخرین قوانین و بروزرسانی های اینستاگرام آشنا کنیم تا شما نیز به دانش خود اضافه کرده و بتوانید از این قوانین و بروزرسانی ها در جهت بهبود صفحه خود استفاده کنید. از شما می خواهیم از ما انتقاد کنید نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید تا ما نیز بتوانیم با شما بیشتر از قبل در تعامل باشیم.

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

 • حسن
  26 اسفند 1397

  مقاله خیلی خوبی بود. ممنون از اطلاع رسانیتون. فقط اگه میشه هشتگ های برتر سالی که گذشت رو هم بذارین.

  پاسخ
  فراموج
  27 اسفند 1397

  هشتگ های زیر به ترتیب بیشترین دفعات تکرار را داشته اند:

  ایران، تهران، هدیه، سفر، دختر،مشهد،زیبا،اصفهان،طراحی،زندگی،خنده،دخترونه،گل،احساس و...

  پاسخ
 • علی
  26 اسفند 1397

  سلام. یه سوال داشتم اونم اینکه برای یک پست چند تا هشتگ میتونیم بذاریم ؟ یا اینکه چندتا هشتگ بذاریم بهتره ؟

  پاسخ
  فراموج
  27 اسفند 1397

  برای هشتگ محدودیت 30 عددی در نظر گرفته شده اما بهتره که از 5 تا 10 هشتگ استفاده کنیم، چون بیشتر از این مقدار باعث اذیت کاربر میشه. 

  پاسخ
 • مهدی
  26 اسفند 1397

  میخواستم ببینم اگه من هشتگی رو سرچ کنیم به چه ترتیبی پست هارو برام میاره؟

  پاسخ
  فراموج
  27 اسفند 1397

  مکان نمایش دادن پست شما در صفحه هشتگی که در پست خود استفاده نموده اید، به تعداد کلیک روی آن، محبوبیت پست شما (تعداد لایک و کامنت فعلی)، زمان به اشتراک گذاری آن و نوع مخاطبان شما بستگی دارد.

  پاسخ
 • ali
  26 اسفند 1397

  سلام و خسته نباشید خدمت شما. آیا هشتگ زدن باعث میشه تا پست ما به اکسپلور راه پیدا کنه؟

  پاسخ
  فراموج
  27 اسفند 1397

  بله این کار باعث میشه تا در قسمت هشتگ ها مرتبط راه پیدا کنین و با لایک و کامنت بیشتر باعث راه یابی به قسمت اکسپلور میشه.

  پاسخ
 • hossein
  26 اسفند 1397

  خیلی مطالب خوب و آموزنده ای بود ممنون ازتون فقط یک نکته اونم اینکه این آپدیت ها برای 2018 هستش و ما الان سال 2019 ایم

  پاسخ
  فراموج
  27 اسفند 1397

  ممنون از کامنت شما. بله در جریان هستیم و در آینده ای نزدیک آپدیت های 2019 روهم برای استفاده شما قرار می­دیم.

  پاسخ
 • محمد
  26 اسفند 1397

  خیلی مطالب خوب و آموزنده ای بود فقط اینکه قدیمی بود.

  پاسخ
  فراموج
  27 اسفند 1397

  ممنون از اطلاع رسانیتون، به زودی آپدیت های جدید هم براتون میذاریم.

  پاسخ
 • بهار
  19 فروردین 1398

  اینستاگرام راباشماره جدیدم نصب کردم ولی صفحه اکسپلورم فقط عکس ساختمان ومطالب به دردنخور.چی کنم مثل قبل بتنونم ازفیلم وعکسهای که داخل اینستا دیدن کنم

  پاسخ
  فراموج
  26 فروردین 1398

  سلام و خسته نباشید خدمت شما، برای اینکار شما باید ابتدا پیج های مورد نظر رو بررسی کنید و اینکه این قسمت هم بر اساس اونچه که فالورهای شما لایک کردن و یا کامنت گذاشتن نمایش داده میشه . برای اینکه جلوگیری کنین از این نمایش میتونین سه نقطه ای که بالا در سمت راست قرار داره رو بزنین و گزینه See Fewer Posts Like This رو انتخاب کنین. اینستاگرام با گذشت زمان دیگه این پست هارو برای شما به نمایش نمیذاره.

  پاسخ
 • MAJID GH
  9 مرداد 1398

  سلام دوست عزیز من از فیلتر شکن استفاده میکنم و وارد اینستاگرام میشوم خواستم بپرسم چونکه آی پی گوشی من متغییر میشه آیا اینستاگرام امکان دارد پیج من را ربات تلقی کنه و یا نمره منفی بهم بده و برای همیشه پیجم را غیر فعال کنه؟؟؟؟؟ به این دلیل با فیلترشکن وارد میشه چونکه بدون فیلترشکن پیام های دایرکت یا بدستم نمیرسه یا اینکه چند روز بعد بدستم میرسه؟؟؟؟؟

  پاسخ
  فراموج
  12 مرداد 1398

  سلام روز بخیر، 
  بله این امکان وجود داره ، شما میتونین از فیلترشکن هایی استفاده کنید که ای پی شما رو ثابت نگه داره و مدام تغییر نکنه و یا اینکه یکبار برنامرو حذف و دوباره نصب کنید احتمال اینکه درست بشه وجود داره . 

  پاسخ
 • raven
  12 آبان 1398

  با سلام. می خواستم بدونم ایا دانلود و repost کردن مطالب صفحه های اینستاگرام در صفحه شخصی مشکلی دارد ؟

  پاسخ
  فراموج
  14 آبان 1398

  سلام روز بخیر
  نه مشکلی نداره و شما میتونین اینکار رو انجام بدین . 

  پاسخ
نظر خود را وارد نمایید