نکات کلیدی در طراحی سایت

نکات کلیدی در طراحی سایت شامل طراحی تمیز ، رنگ موثر ، نام تجاری ، قابلیت استفاده ، سازگاری با مرورگر متفاوت ، در دسترس بودن سایت با هر دستگاهی و محتوای اصلی میباشد . در این مقاله به توضیح این نکات پرداخته شده است .

 

1-طراحی تمیز:یکی از مهم ترین مواردی که در طول فرآیند توسعه وب سایت باید به یاد داشته باشید ایجاد یک طرح تمیز و جذاب است.این طراحی باید به گونه ای باشد که برای ببینده جذاب و ساده باشد و کیفیت یک سایت زمانی خوب است که بیننده باز هم به سایت بازگردد .

2-رنگ موثر:رنگ های یک سایت تاثیر بسیار زیادی بر روی مخاطبین سایت شما دارند.رنگ های مختلف می توانند باعث استرس ، ارامش ، خوش بختی و یا نا امیدی در مخاطبین شوند بر این اساس رنگ های هر سایت باید بر اساس نیاز مخاطبین انتخاب شوند.طرح رنگ شما می تواند بازگو کننده ی لوگوی سایت شما باشد و این میتواند یک حسن خوب برای سایت شما باشد.

3-نام تجاری: نام تجاری برای همه کسب و کارها، چه بزرگ و چه کوچک، مهم است.یک لوگوی حرفه ای تصویری واضح از برند شما اراعه می دهد که می تواند در نگاه اول بینندگان سایت شمارا جذب کند.مکان لوگو در سایت بسیار مهم است و باید در انتخاب مکان لوگو دقت بسیار زیادی کنید به طور مثال می توانید قسمت سمت چپ سایت در بالای صفحه را انتخاب کنید زیرا این جایی است که چشم به طور طبیعی در اولین ورود به سایت ان را اسکن می کند.

4-قابلیت استفاده:قابلیت استفاده نمایش اطلاعات یک محصول و خدمات سایت به طور کامل می باشد و با تقویت این اطلاعات می توان قابلیت استفاده از سایت را افزایش داد. وب سایت هایی که به راحتی استفاده می شوند احتمال بیشتری دارند که مشتری را جذب کنند و کسب و کار را افزایش دهند.

5-سازگاری با مرورگر های متفاوت: با پیشرفت تکنولوژی، تعداد مرورگرهای اینترنت به طور پیوسته رشد کرده است. هنگام ایجاد یک وب سایت، حصول اطمینان از اینکه وبسایت شما به درستی در انواع مرور گرها به خصوص در مرور گر های قدیمی بارگذاری شود مهم می باشد.

6-در دسترس بودن سایت در هر دستگاهی:آمار نشان می دهد که طی دو سال اخیر جست و جو با تلفن همراه بیشتر از دیگر دستگاه بوده است پس در هنگام طراحی سایت باید مطمعن باشید که سایت شما در هر دستگاهی به درستی قابل رؤیت باشد.­­

7-محتوای اصلی: هنگام طراحی یک وب سایت، بسیار مهم است که محتوای اصلی مرتبط با شرکت و محصولات خود را بنویسید و ارسال مطالب تکراری در وب سایت شما منجر به جریمه های شدید از گوگل، از جمله حذف احتمالی از نتایج موتور جستجو می شود . کلمات کلیدی استفاده شده بسیار مهم است زیرا باعث رتبه بندی سایت شما در موتور جست و جو می شود.

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

 • مهدیس
  4 خرداد 1398

  سلام رنگ های استفاده شده برای طراحی سایت باید با لوگو ما یکسان باشه یا تفاوت نمیکنه؟

  پاسخ
  فراموج
  8 خرداد 1398

  سلام روز بخیر،
  برای انتخاب رنگ از ابتدا بهتر که به نکته زیر توجه کنید:

  الهام از طبیعت می تواند راهگشای مناسبی برای انتخاب رنگ بندی سایت توسط شما باشد. مغز انسان با توجه به دیدن رنگهای مختلف در طبیعت بسیاری از هارمونی ها را پذیرفته و نسبت به آنها حس مشخصی را در بدن ایجاد می کند. از این تکنیک معمولا در بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی ها استفاده می شود.

  پاسخ
 • محمد جعفر
  8 خرداد 1398

  ممنون از مقاله خوبتون.

  پاسخ
  فراموج
  11 خرداد 1398

  سلام و روز بخیر خدمت شما،
  ممنون از نظرات شما برای مطالعه سایر مقالات ما، به صفحه وبلاگ ما سر بزنید.

  پاسخ
 • داوود نمازی
  11 خرداد 1398

  سلام محتوای اصلی تصویری باشه یا متنی؟

  پاسخ
  فراموج
  12 خرداد 1398

  سلام روز بخیر،
  با آنالیز سایت رقبا باید ببینیند که به چه محتوا هایی بیشتر توجه شده و شما هم در همان زمینه به تولید محتوا بپردازید. 

  پاسخ
 • محمد عباسی
  13 خرداد 1398

  سلام برای ریسپانسیو کردن سایت باید از کدهای خاصی استفاده کنیم ؟ یا اینکه به صورت پیشفرض ریسپانسیو هستند؟

  پاسخ
  فراموج
  18 خرداد 1398

  سلام روز بخیر،

  برای ریسپانسیو کردن سایت ها کد های خاصی وجود داره که با استفاده از آن ها می توانید سایت خود را بهینه کنید. 

  پاسخ
 • محمد اقالو
  28 خرداد 1398

  سلام استفاده از مطالب سایت قدیمی در سایت جدید محتوای تکراری به حساب میاد ؟

  پاسخ
  حسین براتی
  30 خرداد 1398

  سلام روز بخیر،
  به صورت کلی استفاده از محتوای تکراری در سایت ها سئو کلاه سیاه محسوب شده و جریمه هایی را در پی دارد اما شما با استفاده از تکنینک های مخصوص می توانید محتوای سایت خود را به سایت جدید انتقال دهید. 

  پاسخ
نظر خود را وارد نمایید