نکات کلیدی در طراحی سایت

نکات کلیدی در طراحی سایت شامل طراحی تمیز ، رنگ موثر ، نام تجاری ، قابلیت استفاده ، سازگاری با مرورگر متفاوت ، در دسترس بودن سایت با هر دستگاهی و محتوای اصلی میباشد . در این مقاله به توضیح این نکات پرداخته شده است .

 

1-طراحی تمیز:یکی از مهم ترین مواردی که در طول فرآیند توسعه وب سایت باید به یاد داشته باشید ایجاد یک طرح تمیز و جذاب است.این طراحی باید به گونه ای باشد که برای ببینده جذاب و ساده باشد و کیفیت یک سایت زمانی خوب است که بیننده باز هم به سایت بازگردد .

2-رنگ موثر:رنگ های یک سایت تاثیر بسیار زیادی بر روی مخاطبین سایت شما دارند.رنگ های مختلف می توانند باعث استرس ، ارامش ، خوش بختی و یا نا امیدی در مخاطبین شوند بر این اساس رنگ های هر سایت باید بر اساس نیاز مخاطبین انتخاب شوند.طرح رنگ شما می تواند بازگو کننده ی لوگوی سایت شما باشد و این میتواند یک حسن خوب برای سایت شما باشد.

3-نام تجاری: نام تجاری برای همه کسب و کارها، چه بزرگ و چه کوچک، مهم است.یک لوگوی حرفه ای تصویری واضح از برند شما اراعه می دهد که می تواند در نگاه اول بینندگان سایت شمارا جذب کند.مکان لوگو در سایت بسیار مهم است و باید در انتخاب مکان لوگو دقت بسیار زیادی کنید به طور مثال می توانید قسمت سمت چپ سایت در بالای صفحه را انتخاب کنید زیرا این جایی است که چشم به طور طبیعی در اولین ورود به سایت ان را اسکن می کند.

4-قابلیت استفاده:قابلیت استفاده نمایش اطلاعات یک محصول و خدمات سایت به طور کامل می باشد و با تقویت این اطلاعات می توان قابلیت استفاده از سایت را افزایش داد. وب سایت هایی که به راحتی استفاده می شوند احتمال بیشتری دارند که مشتری را جذب کنند و کسب و کار را افزایش دهند.

5-سازگاری با مرورگر های متفاوت: با پیشرفت تکنولوژی، تعداد مرورگرهای اینترنت به طور پیوسته رشد کرده است. هنگام ایجاد یک وب سایت، حصول اطمینان از اینکه وبسایت شما به درستی در انواع مرور گرها به خصوص در مرور گر های قدیمی بارگذاری شود مهم می باشد.

6-در دسترس بودن سایت در هر دستگاهی:آمار نشان می دهد که طی دو سال اخیر جست و جو با تلفن همراه بیشتر از دیگر دستگاه بوده است پس در هنگام طراحی سایت باید مطمعن باشید که سایت شما در هر دستگاهی به درستی قابل رؤیت باشد.­­

7-محتوای اصلی: هنگام طراحی یک وب سایت، بسیار مهم است که محتوای اصلی مرتبط با شرکت و محصولات خود را بنویسید و ارسال مطالب تکراری در وب سایت شما منجر به جریمه های شدید از گوگل، از جمله حذف احتمالی از نتایج موتور جستجو می شود . کلمات کلیدی استفاده شده بسیار مهم است زیرا باعث رتبه بندی سایت شما در موتور جست و جو می شود.

برچسب ها:

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

نظر خود را وارد نمایید