زبان برنامه نویسی سایت

در حال حاضر معمولا اغلب افراد به فکر شغلی پر درآمد می باشند! یکی از مشاغل پرطرفدار و پردرآمد برنامه نویسی میباشد . در این مقاله نشان داده ایم که سایت های پرطرفدار از چه زبان برنامه نویسی استفاده کرده اند تا در انتخاب درست شما سهیم باشیم .

زبان برنامه نویسی معروف ترین سایت ها چیست؟

در حال حاضر معمولا اغلب افراد به فکر شغلی پر درآمد می باشند! دانشجویان همواره به این فکر می کنند که با انتخاب چه شغلی می توانند آینده ای درخشان داشته باشند! یکی از مشاغل پر طرفدار و پر درآمد برنامه نویسی می باشد، در واقع اگر شما به یکی از زبان برنامه نویسی مسلط باشید می توانید مشغول به کار شوید و درآمد خوبی نیز کسب کنید.

برنامه نویس: یک برنامه نویس برنامه ای را که مهندس نرم افزار آن را طراحی کرده باشد را به صورت کد هایی می نویسد که کامپیوتر بتواند آن ها را درک و اجرا کند و باید بتواند برنامه ها را خطایابی و به روز رسانی کند.

برای برنامه نویس شدن حتما لازم نیست که تحصیلات دانشگاهی داشته باشید یا در یک رشته ی خاص تحصیل کرده باشید. در واقع همه افراد در تمامی رشته ها می توانند با شرکت در کلاس های آموزشی یا حتی به صورت خودخوان به یادگیری برنامه نویسی بپردازند.

بسیاری از افراد در ابتدا نمی دانند که کدام زبان برنامه نویسی را انتخاب کنند. اگر شما جزو افرادی هستید که به برنامه نویسی تحت وب علاقه مندید می توانید به کمک این مقاله تصمیم بگیرید که چه زبانی را انتخاب کنید، زیرا در این مقاله به شرح زبان برنامه نویسی سایت های معروف دنیا پرداخته ایم تا بتوانید بهترین تصمیم را اخذ نمایید.

در ابتدا لازم است بدانید که برنامه نویسی هر سایت در سه مرحله انجام می شود:

 1. Front-end: زبان برنامه نویسی برای طراحی ظاهر سایت می باشد.
 2. Back-end: زبان برنامه نویسی سمت سرور می باشد.
 3. Data base: محل ذخیره سازی اطلاعات در back-end و بازیابی اطلاعات، پایگاه داده می باشد.

                

معمولا همه ی ما روزانه قسمتی از وقت خود را به گردش در سایت هایی هم چون ,Google Youtube, Facebook, Linkedin و . . .می گذاریم. شاید برایتان جالب باشد بدانید سایت های معروف در هر بخش از چه زبانی استفاده می کنند و تعداد بازدید کنندگان آن ها در روز چه تعدادی می باشد.تمامی این اطلاعات را می توانید در جدول زیر مشاهده فرمایید:

 

همان طور مشاهده می کنید زبان های asp.net و php بیش تر مورد استفاده قرار می گیرند . لازم به ذکر است که در حال حاضر زبان پایتون نیز طرف داران قابل توجهی پیدا کرده اند و با گذشت زمان بر میزان این طرفداران افزوده می شود. حال با توجه به اطلاعات داده شده امیدواریم که شما نیز زبان برنامه نویسی دل خواه خود را انتخاب کرده باشید و هر چه سریع تر به یادگیری و فعالیت در این زمینه بپردازید.

 

 

 

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

 • قاسم
  18 تیر 1398

  راهی هستش که بتونیم ببینیم سایت ها با چه زبونی نوشتته شدن ؟

  پاسخ
  فراموج
  19 تیر 1398

  سلام روز بخیر، 
  بله شما میتونی با استفاده از افزونه Wappalyzer نوع زبان استفاده شده در طراحی سایت ها رو ببینید. 

  پاسخ
نظر خود را وارد نمایید