15 زبان برنامه نویسی برتر...

15 زبان برنامه نویسی که کد نویسان GitHub از آن ها بیشترین استفاده را می نمایند را به شما معرفی کرده و نرخ افزایش تعداد متغاضیان زبان های برنامه نویسی را در سال های گذشته را بیان میکند .

15 زبان برنامه نویسی برتر در GitHub

همان طور که در مقاله ی قبل مطرح کردیم سایت GitHub در سال 2008 راه اندازی شده و سایتی می باشد که عده ای از برنامه نویسان کد های خود را در این سایت قرا می دهند و اکنون جزو یکی از سایت های محبوب برنامه نویسان می باشد.

در این مقاله قصد داریم که به توضیح بیشتر در مورد این سایت بپردازیم و 15 زبان برنامه نویسی که کد نویسان GitHub از آن ها بیشترین استفاده را می نمایند را به شما معرفی کنیم.

طبق آخرین تحقیقات انجام شده در سال 2017 مشخص شدکه در این سال 1.000.000 نفر از ایالت متحده و 700 نفر از چین به این سایت پیوستند که در کل 24 میلیون نفر از 200 کشور مختلف در سراسر دنیا در GitHub حساب کاربری دارند و در آنجا به اشتراک گذاری کد، کسب و کار و . . . می پردازند.

آمار نشان می دهد که زمانی که برنامه نویسان در یک فضای مشترک بر روی پروژه ای کار می کنند در حین انجام پروژه می توانند ایده های جالبی را ارائه دهند که به روند پیشرفت پروژه کمک فراوانی می کند و در نهایت نتایج مطلوب تری حاصل می شود و در GitHub نیز برنامه نویسان یا تیمی از برنامه نویسان کشور های مختلف می توانند با یکیدیگر همکاری کنند.

سایت GitHub، 15  زبان برنامه نویسی که کدنویسان اکثرا برنامه های خود را با آن ها می نویسند و در GitHub قرار می دهند را معرفی کرده است:

 

 

در سال های گذشته زبان JAVA در رده ی دوم و Python در رده سوم قرار داشت اما با توجه به این که تعداد متقاضیان برنامه نویسی با Python، 40 درصد افزایش داشته اند در سال 2017 ، GitHub زبان Python را جایگزین زبان JAVA در رده ی دوم کرد و JAVA در رده ی سوم قرار گرفت.

امیدواریم مطالبی که در این زمینه برای شما عزیران تهیه نمودیه ایم مفید واقع گردیده باشد.

 

 

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

 • زهرا جاوید
  12 خرداد 1398

  سایت گیت هاب مخصوص برنامه نویسی هستش یا در زمینه های دیگه ام فعالیت داره ؟

  پاسخ
  فراموج
  13 خرداد 1398

  سلام روز بخیر،
  سایت گیت هاب خدماتی را مخصوص برنامه نویسان ارائه می دهد و در زمینه های متفرقه فعالیتی ندارد. 

  پاسخ
 • امیررضا
  15 تیر 1398

  PHP برای بکند مورد استفده قرار میگیره یا فرانت ؟

  پاسخ
  فراموج
  17 تیر 1398

  سلام روز بخیر،
  PHP زبان مورد استفاده برای بکند هست . برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید به مقاله زبان برنامه نویسی مراجعه کنید. 

  پاسخ
نظر خود را وارد نمایید