کلمات کلیدی،سئو،بهینه ساز...

اهمیت کلمات کلیدی در سئو

اگر مقاله اول ما را در را رابطه با سئو را مطالعه نکرده اید می توانید برای مطالعه اینجا کلیک کنید.

یکی دیگر از عواملی که به شدت در بهینه سازی سایت ها تاثیر دارد انتخاب کلمات کلیدی مناسب می باشد. اگر شما در انتخاب کلمات کلیدی دقت لازم را داشته باشید  سایت شما می تواند رتبه ای بالا اخذ نماید اما اگر نتوانید کلمات کلیدی را به درستی انتخاب کنید سایت شما با شکست مواجه  خواهد شد.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای بهبود سئو سایت

برای انتخاب کلمات کلیدی باید در ابتدا شما سایت خود را درک کنید و کلمه ای را انتخاب کنید که محتوای مرتبط با آن در سایت شما قرار دارد. شما با کمی تحقیق می توانید متوجه شوید که کاربران در هنگام جست و جو به دنبال چه چیزی هستند و هدف آن ها از این جست و جو چه می باشد، از این طریق شما می توانید کلمات کلیدی مرتبط با سرچ آن ها را بیابید.

شما می بایست خود را به جای کاربران قرار دهید و این سوالات از خود بپرسید:

  • آیا کاربران با جست و جوی این کلمات می توانند سایت من را پیدا کنند؟
  • آیا این کلمه کلیدی با محتوای سایت من مرتبط است؟
  • آیا با انتخاب این کلمات کاربران بیشتری از سایت بازدید می کنند؟
  • و .  .  .

به طور مثال اگر شما یک سایت فروشگاهی کفش دارید قطعا باید کلمه کفش جزو کلمات کلیدی سایت شما باشد حال باید دقت کنید کسانی که در موتور جست و جو انواع کفش را سرچ می کنند شاید قصد خرید نداشته باشند اما کسانی که بهترین قیمت کفش را سرچ می کنند به احتمال زیاد قصد خرید دارند و به دنبال مناسب ترین قیمت برای خرید می باشند.

 

استفاده از کلمات کلیدی طولانی(long tail)

در مقابل کلمات کلیدی کوتاه(تک کلمه ای)، کلمات کلیدی طولانی(چند کلمه ای) می باشد.معمولا بسیاری از افراد کلمات کلیدی کوتاه را انتخاب می کنند و بر روی آن ها تمرکز دارند غافل از این که با انتخاب کلمات کلیدی طولانی می توانند با هزینه ای کمتر در زمانی کوتاه تر رتبه وب سایت خود را بهبود دهند زیرا معمولا رقابت بر روی این کلمات کمتر می باشد و اگر این کلمات طولانی به درستی انتخاب شوند ترافیک سایت شما به سرعت بالا می رود زیرا احتمال جذب کاربران از طریق این کلمات بسیار بالا می باشد.

شما برای انتخاب کلمات کلیدی باید سختی آن کلمه و میزان سرچ آن کلمه و . . . را بررسی کنید برای این کار ما چندین سایت آنلاین به شما معرفی می کنیم:

Keyword explorer   

 

Google trends  

 

Kwfinder  

 

Lsi graph  

 

Semrush   

. . .  

در این مقاله ما به ضرورت انتخاب درست کلمات کلیدی پرداختیم و امیدواریم توانسته باشید اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورده باشید و منتظر مقاله های آموزشی بیشتر در این زمینه باشید.

 

منبع: moz.com

 

برچسب ها:

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

نظر خود را وارد نمایید