طراحی سایت،سئو،برند سازی،...

ویژگی های یک وب سایت خوب

در این مقاله قصد داریم که چند مورد از ویژگی های یک وب سایت خوب را برای شما شرح دهیم.

مقدمه:

 به تعدادی از صفحات در اینترنت که حاوی اطلاعاتی هم چون تصویر، ویدئو، محتوا و. . . می باشد که برای هدفی خاص با یکدیگر ارتباط دارند یک وب سایت گفته می شود.

انواع وب سایت:

  • وب سایت ثابت یا استاتیک
  • وب سایت پویا یا داینامیک

اگر شما در حال حاضر دارای یک وب سایت می باشید ویا قصد راه اندازی یک وب سایت برا ی کسب و کار خود در آینده ای نزدیک را دارید نکات زیر می توانند کمک زیادی دراین جهت به شما نمایند.

ظاهر وب سایت: 

 

ظاهر یک وب سایت تاثیر زیادی در جذب مخاطبین شما دارد

            

طراحی و ظاهر یک سایت تاثیر بسزایی در جذب مخاطبین شما دارد. هر چه شما در این مورد دقت بیشتری داشته باشید در جذب مخاطبین موفق تر خواهید بود. اما ظاهر وب سایت نباید به گونه ای باشد که باعث پیچیدگی و قابل درک نبودن سایت شما گردد. در واقع ظاهر یک سایت نشان دهنده کیفیت کسب و کار شما می باشد.

ترفند های ایجاد ظاهری زیبا

  • استفاده از رنگ های مناسب
  • استفاده از عکس های جذاب و با کیفیت
  • استفاده از فونت زیبا

محتوای وب سایت:

یکی از اساسی ترین عوامل تاثیر گذار در یک سایت محتوای آن می باشد زیرا کاربران با توجه به محتوای یک سایت تصمیم گیری می کنند که آن را دنبال کنند یا ترک نمایند، بنابراین شما باید از طریق ارزشمند کردن محتوای خود اعتماد کاربران را نسبت به سایت افزایش دهید لازم به ذکر است که اگر سایت شما دارای محتوایی بی ارزش باشد کاربران در کمتر از 10 ثانیه سایت شما را ترک خواهند کرد که این امر نقطه ضعفی برای سایت شما محسوب می شود.

ترفند های ایجاد محتوایی تاثیر گذار:

  • عدم استفاده از متن هایی کپی شده
  • عدم استفاده از اطلاعات قدیمی
  • بروز رسانی محتوا
  • پاراگراف بندی محتوا
  • املای درست

عملکرد:

هر قسمت از وب سایت شما ( لینک ها، تماس با ما، ثبت نام ، جست و جو و. . .) باید به درستی و با سرعت زیاد عمل کنند زیرا اگر قسمتی از آن دچار نقص باشد و یا سرعت بارگذاری آن کم باشد مخاطبین سایت شما را ترک خواهند کرد.

سازگاری با مرورگرهای مختلف و دستگاه های مختلف:

وب سایت شما می بایست در انواع مرورگر های مختلف ( chrome,firefox و . . .) و در انواع دستگاه ها (لب تاب، موبایل، تبلت و . . ) به صورت صحیح نمایش داده شود یا اصطلاحا واکنش گرا (responsive) باشد.

بهینه سازی موتور های جست و جو (seo):

اگر سایت شما از لحاظ seo قوی باشد، در صفحات اولیه موتورهای جست و جوگر قرار می گیرد درنتیجه بازدید از وب سایت شما افزایش می یابد و در کسب درآمد از این طریق موق تر خواهید بود.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و با مطالعه آن توانسته باشید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش داده باشید ،هم چنین منتظر مقاله های آموزشی بیشتر ما باشید.

 

منبع : www.spritzweb.com

 

مقالات مرتبط

برچسب ها:

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

نظر خود را وارد نمایید