لینک های داخلی

لینک های داخلی :

به لینک های موجود درداخل یک صفحه در یک دامنه که به یک صفحه ی دیگر در همان دامنه اشاره می کنند لینک های داخلی می گویند که تاثیر زیادی در روند بهبود سئو داخلی دارند.

نمونه کد یک لینک داخلی به صورت زیر می باشد :

< a href=http://faramouj.ir درباره ی ما/>  درباره ی بهترین شرکت طراحی سایت  </a>

نمونه کد بالا بدین معنی می باشد که اگر بر روی درباره ی بهترین شرکت طراحی سایت کلیک نمایید به سایت شرکت فراموج ، قسمت درباره ی ما هدایت می شوید.

نکته ای که در مورد لینک ها باید رعایت کنید این است که کلمه ای که آن را به عنوان anchor text انتخاب می کنید و به آن لینک یک صفحه را می دهید به محتوای آن صفحه مربوط باشد برای مثال شما نباید کلمه سلامتی را به صفحه ای که در مورد قیمت دلار توضیح داده است لینک دهید زیرا این مورد از چشم ربات های گوگل دور نمی ماند درنتیجه امتیاز منفی برای شما به همراه دارد.

لینک های داخلی باعث می شوند که کاربران در سایت شما گردش کنند و صفحات مختلف آن را ببینند  در نتیجه مدت زمان بیشتری در وب سایت شما ماندگار هستند که این امر یک امتیاز مثبت برای سایت شما محسوب می شود.

از طرف دیگر لینک ها داخلی باعث می شوند که تمامی صفحات وب سایت شما به سرعت ایندکس شوند زیرا ربات های خزنده گوگل ( Crawling ) می توانند به تمامی صفحات وب سایت شما سر بزنند و آن ها را ایندکس کنند. اگر شما از لینک گذاری داخلی در سایت خود استفاده نکنید خزنده های گوگل به بن بست خورده و نمی توانند تعدادی از صفحات شما را ایندکس کنند.

 

ربات های خزنده گوگل

 

همان طور که در شکل بالا ملاحظه می نمایید  A صفحه اصلی می باشد و خزنده گوگل از طریق صفحه A می تواند به صفحه ی B و E دسترسی پیدا کند و آن ها را ایندکس نماید ولی به صفحات C و D نمیتواند دسترسی پیدا کند زیرا در صفحات B و E لینکی از صفحات D و F وجود ندارد.

به طور کلی شکل زیر بهترین حالت برای لینک گذاری داخلی می باشد این شکل بیان میکند که از طریق صفحه اصلی که بالاترین گره می باشد باید بتوان به تمامی صفحات دسترسی پیدا کرد.

 

لینک گذاری داخلی 

 

در آخر نکته ای که باید به آن اشاره کرد این می باشد که نباید به صفحات مسدود شده لینک دهید.

پس شما می توانید با لینک دهی مناسب و انتخاب anchor text  های مرتبط با محتوای لینک داده شده روند سئو داخلی وب سایت خود را بهبود دهید.

 

 

منبع : https://moz.com

برچسب ها:

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

 • Arezo
  10 بهمن 1397

  درود بر شما میخواستم لطفا بیشتر در مورد anchor text توضیح دهید.

  پاسخ
  مدیر سیستم
  8 اسفند 1397

  سلام

  پیشنهاد می کنم مقاله anchor text ر ا مطالعه بفرمایید.

  پاسخ
 • Atie
  10 بهمن 1397

  سلام . سوالی که خیلی برای من مهم هست اینه که چه مدت زمان طول میکشه تا صفحات ما توسط موتور های جستجو مختلف ایندکس شود ؟

  پاسخ
  ادمین
  26 فروردین 1398

  سلام روز بخیر.

  زمان ایندکس شدن صفحات در گوگل برای سایت های مختلف متفاوت بوده و به صورت معمول بین 4 روز تا 6 ماه به طول می انجامد اما این موضوع درباره سایت های بزرگ بسیار مفاوت بوده چرا که به طور مرتب توسط گوگل مانیتور شده و زمان به اشتراک گذاری مطالب این سایت ها در گوگل به چند دقیقه هم می رسد. 

  پاسخ
نظر خود را وارد نمایید