اختلال در اینستاگرام و وا...

دلیل اصلی قطع شدن اینستاگرام و واتس آپ

آیا ممکنه اینستاگرام و واتس آپ دوباره قطع بشه؟!

اختلال عجیبی در روز های گذشته باعث شد تا دسترسی بسیاری از کاربران اینستاگرام، واتس آپ ، فیسبوک و فیسبوک مسنجر مختل شود. با فراموج همراه باشید تا از دلایل این اختلالات و همچنین اطلاعاتی مثبتی که این اختلالات در اختیار کاربران قرار داده بیشتر بگیم...

اختلالات به وجود آمده در واتس آپ ، اینستاگرام ، فیسبوک و فیسبوک مسنجر در سطح جهانی و برای بسیاری از کاربران این اپلیکیشن های کاربردی اتفاق افتاد. در ساعات ابتدایی کاربران واتس آپ مشکلاتی را در مورد ارسال و دریافت فایل های تصویری و ویدیویی گزارش دادند. این مشکلات به واتس آپ ختم نشد و در نهایت کاربران اینستاگرام هم گزارش هایی مبنی بر عدم توانایی استفاده از این اپلیکیشن را گزارش دادند. در ادامه ی تمامی این گزارش ها فیسبوک این اختلالات را تایید کرد ، از کاربران خود عذرخواهی کرد و طبق بیانه ای اعلام کرد از اختلالات با خبر است و "در حال کار برای برگرداندن هر چه سریع‌تر [سرویس‌هایش] به وضعیت معمول است"

مقصر اصلی اختلالات!!!

بسیاری از افراد با یکی از بزرگترین و موفق ترین وب سایت های دنیا یعنی فیسبوک آشنا هستند. این وب سایت فعالیت خود را از سال 2004 آغاز کرد در ابتدا مارک زاکربرگ با سرمایه گذاری دوست نزدیک خود اداوردو ساورین فیسبوک را پایه گذاری کرد. این وب سایت شروع به پیشرفت کرد به اعتقاد عده ای فیسبوک توانست آینده شبکه های اجتماعی را تغییر دهد و خط داستانی شبکه های اجتماعی را بازنویسی کند و در ادامه به یک کمپانی بزرگ در دنیای تکنولوژی تبدیل شد به طوری که دیگر فقط و فقط یک وب سایت ساده برای پیدا کردن دوستان نبود. فیسبوک تا سال ها پرکاربر ترین وب سایت دنیا بوده و هست اما هر ایده ای نیاز به تقویت دارد در ادامه همین مسیر  توجه مارک زاکربرگ به استارت آپ اینستاگرام جلب شد.

 

شروع یک ایده

اینستاگرام یک استارت آپ تازه تاسیس بود که در سال 2010 بنا نهاده شد. در ابتدا اینستاگرام شبکه اجتماعی ای بر پایه خاطرات بود. جایی که شما میتوانید لحظات زندگی خود را ثبت کنید و آن ها را مثل آلبوم خاطرات کنار هم نگه دارید همینطور شما می توانید آلبوم خاطرات خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و نظرات آن ها را مشاهده کنید. در نهایت کمپانی فیسبوک موفق شد در سال 2012 استارت آپ اینستاگرام را خریداری کند و حال اینستاگرام جزیی از این شرکت بزرگ است.

گران ترین خرید یک استارت آپ

 یکی دیگر از استارت آپ هایی که نظر مارک زاکربرگ را به خود جلب کرد مسنجر واتس آپ بود. استارت آپی که از سال 2009 کار خود را شروع کرد. توانست کاربران زیادی را جذب کند به طوری که در سال 2013 این مسنجر موفق توانستند 300 میلیون کاربر داشته باشد که رقم قابل توجهی هست. اما سرانجام در فوریه 2014 فیسبوک توانست این مسنجر موفق را با 19 میلیارد دلار از آن خود کند. حال واتس آپ نیز مانند اینستاگرام جزیی از فیسبوک است.

چرا فیسبوک؟! حال می توانیم به این سوال جواب بدهیم چون اینستاگرام و واتس آپ توسط فیسبوک خریداری شده و بر روی سرور های فیسبوک فعالیت می کند.

اختلالات گذشته سرور های فیسبوک در سراسر جهان به وجود آمد که البته کشور های اروپایی ، آمریکای جنوبی و همینطور بخش هایی از آمریکا بیشترین اختلال را داشتند گزارشات بسیار زیادی از خاورمیانه و همچنین ایران نیز دریافت شد.

نقشه اختلالات وب سایت فیسبوک:

نقشه اختلالات اینستاگرام:

نقشه اختلالات واتس آپ:

سر انجام پس از ساعت ها اختلال در سرور های فیسبوک و عدم دسترسی به فیسبوک، فیسبوک مسنجر ، واتس آپ و اینستاگرام مشکل بر طرف شد و فیسبوک در اکانت توییتر خود اعلام کرد:

"مشکل برطرف شده‌است و [سرویس‌های] ما ۱۰۰٪ برای همه [به‌حالت عادی] بازگشته است."

طبق اعلام رسمی فیسبوک مشکلات به وجود آمده ناخواسته وهنگام "عملیات تعمیر و نگه‌داری روزمره"به وجود آمده. با وجود اعلام فیسبوک برای عادی بودن شرایط اما همچنان کاربرانی هستند که برای استفاده از این اپلیکیشن ها با مشکل مواجه شده اند.

 

اینستاگرام چگونه ما را میبیند؟!

به نقل از theverge اختلالات به وجود آمده باعث شد تا متوجه شویم هوش مصنوعی این شرکت چگونه تصاویر را برچسب گذاری می کند. در پی این مشکلات تصاویر این شبکه اجتماعی با برچسب هایشان جایگزین شده بودند. این برچسب ها به ما اطلاعات زیادی از سیستم بینایی هوش مصنوعی اینستاگرام دادند. برای مثال تصاویری با مضمون غذا و تعطیلات توسط هوش مصنوعی اینستاگرام با برچسب هایی نظیر " افرادی در حال خندیدن، گربه ، محیط سرپوشیده" و... مشخص شده بودند.

 جالب تر اینکه عکس های موجود در فیسبوک نیز با استفاده از همین هوش مصنوعی برچسب گذاری میشوند و می توانند اطلاعات دقیقی را از عکس ها بدست بیاورند. حال منطقی به نظر می رسد که اینستاگرام چگونه زمانی که شما تصویری را لایک میکنید پست های مشابه را در اکسپلور شما نمایش می دهد. هوش مصنوعی استفاده شده در اینستاگرام با استفاده از آنالیز تصاویر و برچسب گذاری هایی که بر روی تصاویر انجام شده می تواند سلیقه شما را نیز تشخیص دهد.

اینستاگرام در سال 2019 پر کار تر از هر سال شده و علاوه بر استفاده از هوش مصنوعی فیسبوک بر روی برچسب گذاری تصاویر آپدیت های متفاوتی را ارائه می دهد. اگر تا به حال از آپدیت های اینستاگرام در سال 2019 با خبر نشده اید به هیچ وجه مقاله قابلیت های جدیدی اینستاگرام در سال 2019 را از دست ندهید

اینستاگرام از سال 2016 شروع به استفاده از machine learning  برای دسته بندی تصاویر کرد این پروژه بخشی از تلاش‌های شرکت برای فراهم‌سازی دسترسی بهتر برای افراد کم‌توان به‌حساب می‌آید، بدین ترتیب که برچسب‌های یادشده، برای توصیف محتوای عکس‌ها و ویدیوها برای افراد کم‌بینا و نابینا به‌کار گرفته می‌شوند.

اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود در حال حاضر هنوز مشخص نیست که اینستاگرام اطلاعاتی که بدست می آورد را در چه راهی استفاده می کند خوشبینانه ترین حالت نمایش تبلیغات هدف دار برای کاربران است. داده هایی که از تصاویر در اختیار اینستاگرام و فیسبوک قرار می دهیم اطلاعات زیادی در خود دارد اطلاعاتی که می تواند مشخص کند برای مثال: فرد دارای گربه خانگی هست یا نه ، سرگری های اخیر فرد چی بوده؟ ، شهر مورد علاقه اش کجاست؟ و...

پیشرفت های بدست آمده در زمینه machine learning  طی سال های گذشته انقلابی را در دنیای بینایی و یادگیری ماشین به وجود آورده به صورتی که می تواند گفت امروزه متحوای بصری هم به انازه محتوای متنی برای ماشین قابل درک است

کلام آخر

یک لیوان نیمه پر همیشه دارای فضای خالی و پر است . امروزه بیشتر شرکت ها به دنبال پیشرفت و توسعه برنامه های مختلف، وب سایت و اپلیکیشن های خود را بروزرسانی می کنند همچنین مشکلات سخت افزاری زیادی نیز در این حوزه وجود دارد پس می توان به نیمه خالی لیوان نگاه کرد و در نظر گرفت که همیشه امکان قطع شدن و اختلال در اینستاگرام ، واتس آپ و فیسبوک وجود دارد.ام نمیه پر لیوان نیز وجود دارد. اختلالات به وجود آمده در سرور های فیسبوک اگر چه باعث عدم دسترسی به برنامه های پر کاربردی مثل اینستاگرام ، واتس آپ ، فیسبوک و فیسبوک مسنجر شد اما باعث شد تا متوجه شویم تا چه اندازه زبان ماشین درک پذیر شده و به پشت پرده واحد جمع آوری اطلاعات یکی از بزرگترین شرکت های دنیا سرک کشیدیم. به نظر شما یادگیری ماشین تا  اندازه قابل پیشرفت هست؟

 

 

مقالات مرتبط

شرکت فراموج با بیش از 5 سال سابقه درخشان در ایران مفتخر به دریافت جایزه Awwwards در Site Of Day و Developer ، و برنده 2 سال متوالی در جشنواره وب دریافت گواهینامه ISO 9001/2008 م می باشد.در این مقاله درباره ی قوانین جدید برای اینستاگرام در سال 2018 و نحوه یافتن هشتگهای مناسب برای کسب و کار شما صحبت شده است.
قوانین جدید برای اینستاگرام در سال 2018

شرکت فراموج با بیش از 5 سال سابقه درخشان در ایران مفتخر به دریافت جایزه Awwwards در Site Of Day و Developer ، و برنده 2 سال متوالی در جشنواره وب دریافت گواهینامه ISO 9001/2008 م می باشد.در این مقاله درباره ی قوانین جدید برای اینستاگرام در سال 2018 و نحوه یافتن هشتگهای مناسب برای کسب و کار شما صحبت شده است.

توسط ادمین
بازاریابی شبکه های اجتماعی ، یکی از جدیدترین نوع از انواع بازاریابی های اینترنتی می باشد که در کسب و کار شما بسیار تاثیرگذار میباشد . در این مقاله 9 ترفند معرفی کرده ایم تا فروش و بازاریابی خود را در اینستاگرام , که یکی از شبکه های اجتماعی محبوب میباشد , افزایش دهید .
ترفند فروش در اینستاگرام

بازاریابی شبکه های اجتماعی ، یکی از جدیدترین نوع از انواع بازاریابی های اینترنتی می باشد که در کسب و کار شما بسیار تاثیرگذار میباشد . در این مقاله 9 ترفند معرفی کرده ایم تا فروش و بازاریابی خود را در اینستاگرام , که یکی از شبکه های اجتماعی محبوب میباشد , افزایش دهید .

توسط ادمین
قابلیت های جدید اینستاگرام در سال 2019
قابلیت های جدید اینستاگرام در سال 2019

اینستاگرام یکی از سریع ترین رشد ها را در بین شبکه های اجتماعی داشته است از لحاظ کاربر بیشتر از روزانه 500 میلیون کاربر فعال دارد و نزدیک به 4.2 میلیارد بازدید در روز دارد.در این مقاله قصد داریم با هم نگاهی به جدیدترین بروزرسانی های اینستاگرام در سال 2019 بیاندازیم. با ما همراه باشید...

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

 • nasim
  19 تیر 1398

  این قعطی به صورت ماهیانه رخ میده یا اینکه هر چند وقت یکباره ؟

  پاسخ
  فراموج
  22 تیر 1398

  سلام روز بخیر، 
  خیر این قطعی در پی بروز مشکلات رخ میده و اینکه تایم مشخصی نداره . 

  پاسخ
 • sara motamedi
  22 تیر 1398

  سلام وقت بخیر با توجه به اینکه سه تا مسنجر یکی شدن اختلال توی یکی از مسنجر ها باعث اختلال توی دوتای دیگه هم میشه یا نه ؟

  پاسخ
  فراموج
  23 تیر 1398

  سلام روز خوش، 
  اگر این اختلال از سمت سرور ها باشه و با توجه به اینکه سرورهای یکسانی دارند، اختلال در هرکدام باعث بروز اختلال در سایر پیامرسان ها خواهد شد. 

  پاسخ
 • مهدی میرزایی
  25 تیر 1398

  سلام روز بخیر، من چند وقته دایرکت هام بدون فیلتر شکن باز نمیشه این موضوع به همین اختلالات مربوطه؟

  پاسخ
  فراموج
  26 تیر 1398

  سلام خدمت شما ، 
  خیر، موضوع باز نشدن دایرکت ربطی به اختلالات اخیر ندارد. 

  پاسخ
 • مهدی میرزایی
  25 تیر 1398

  سلام روز بخیر، من چند وقته دایرکت هام بدون فیلتر شکن باز نمیشه این موضوع به همین اختلالات مربوطه؟

  پاسخ
  فراموج
  29 تیر 1398

  سلام روز خوش ، 
  این موضوع با اختلالات اخیر مرتبط نبوده و دلایل دیگری دارد. 

  پاسخ
 • محمود
  26 تیر 1398

  سلام اینستاگرام فیلتر شده ؟ برای من فقط با فیلتر شکن باز میکنه.

  پاسخ
  فراموج
  29 تیر 1398

  سلام روز بخیر، 
  خیر اینستاگرام فیلتر نشده است و برای درست شدن یک بار برنامه را پاک کرده و دوباره نصب کنید. احتمال زیاد درست میشود. 

  پاسخ
 • mohammad
  29 تیر 1398

  سلام اینکه جدیدا اینستاگرام بلاک میکنه مشکل از کجا هستش ؟

  پاسخ
  فراموج
  30 تیر 1398

  سلام روز بخیر، 
  دلیل اینکه اینستاگرام اکانت کاربران رو بلاک استفاده از وی پی ان های مختلف است که هر مرتبه به یک سرور وصل میشه و اینستاگرام تصور میکنه که اکانت شما توسط ربات اداره میشه . 

  پاسخ
 • غلام رضا حسنی
  14 آبان 1398

  سلام من اینستاگرامم به صورت رندوم ویدیو و عکس ها رو باز میکنه علت چی میتونه باشه ؟

  پاسخ
  فراموج
  18 آبان 1398

  سلام روز بخیر
  احتمالا مشکل باز نشدن ویدیو ها به خاطر ضعیف و قوی شدن اینترنت شما باشه . و یا اینکه به خاطر استفاده های پی در پی از وی پی ان در حالت استفاده از اینستاگرام باشه . 

  پاسخ
 • داوود سلطانی
  30 آبان 1398

  سلام من به زور تونستنتم دسترسی پیدا کنم به اینترنت تا چند وقت دیگه این موضوع ادامه داره؟

  پاسخ
  فراموج
  2 آذر 1398

  سلام روز بخیر 
  ماهم اطلاعاتی در این باره نداریم و امیدواریم که هرچی زودتر این مشکل برطرف بشه . 

  پاسخ
 • محمد ریحانی
  16 آذر 1398

  سلام فیسبوک و اینستاگرام و واتس اپ همشون برای یه شرکت هستند ؟

  پاسخ
  فراموج
  19 آذر 1398

  سلام روز بخیر
  واتس آپ و اینستاگرام توسط شرکت فیسبوک خریداری شده اند . 

  پاسخ
 • محبوبه حسن زاده
  1 دی 1398

  سلام اینکه چند روز پیش اینستاگرام قطع شده بود دلیلش چی بود ؟؟؟

  پاسخ
  فراموج
  3 دی 1398

  سلام روز بخیر
  قطعی اینستاگرام در روزهای گذشته به دلیل قطعی اینترنت ایران و اطراف بوده که در کشورهای همسایه هم اتفاق افتاده بود. 

  پاسخ
 • مهدیه نمازی
  11 دی 1398

  سلام چطوری میتونم مشکل اکشن بلاک شدنمو برطرف کنم ؟؟؟/ راهش چیه ؟؟؟؟

  پاسخ
  فراموج
  15 دی 1398

  سلام روز بخیر 
  برای برطرف شدن این مشکل باید چند روزی رو تحمل کنید برای اینکه اینستاگرام شمارو ربات تشخیص داده احتمالا. هم اینکه میتونین یه بار از حساب کاربری خودتون خارج شین دوباره وارد شین احتمال زیاد برطرف میشه این مشکل. 

  پاسخ
نظر خود را وارد نمایید