بروزرسانی اینستاگرام 2020...

بروزرسانی های اینستاگرام در سال 2020

بروزرسانی های اینستاگرام 2020

اینستاگرام؛ شبکه اجتماعی ای که امروزه کمتر کسی اطراف ما هست که حتی حداقل اسم این شبکه اجتماعی را نشنیده باشد. شبکه اجتماعی ای که در بین رقبای خود سریع ترین رشد را داشته. در سال گذشته برای شما از قابلیت های جدید اینستاگرام در سال 2019 گفتیم و با استقبال بسیار زیادی مواجه شد. الان برگشتیم تا در مورد قابلیت های اینستاگرام در سال 2020 بیشتر با هم گپ بزنیم پس همراه فراموج باشید...

 اینستاگرام روزانه 500 میلیون کاربر فعال از سراسر جهان دارد.  این عدد جالب تر میشه وقتی که بدونید اینستاگرام 4.2 میلیارد کاربر دارد. قبل از اینستاگرام یکی از سریع ترین رشد ها را شرکت مادر ، یعنی فیسبوک داشت.

درسته اینستاگرام از سال 2010 کار خودش را به عنوان یک شرکت مستقل آغاز کرد و سرانجام در سال 2012 فیسبوک توانست اینستاگرام را از آن خودش کند و حال اینستاگرام زیر مجموعه فیسبوک و کمپانی مارک زاکربرگ هست.

From Facebook

جالبه که بدونید فیسبوک جز اینستاگرام؛ واتس آپ را هم خریداری کرده و در اقدامی جالب برای ابراز مالکت خود نسبت به اینستاگرام و واتس آپ امسال نام خود را به این آپلیکیشن ها اضافه کرد به صورتی که وقتی شما اینستاگرام و یا واتس آپ را باز می کنید عبارت From Facebook در انتهای صفحه برای شما نمایش داده می شود.  

facebook

 

 

 

حالت تاریک یا دارک مود

یکی از قابلیت های جالبی که در سال 2020 به اینستاگرام اضافه شد قابلیت دارک مود بود این قابلیت به کاربر اجازه میدهد تا تم اپلیکیشن خود را تاریک یا دارک کند. این حالت اینستاگرام بر اساس فناوری AMOLED طراحی شده و از رنگ سیاه برای پس‌زمینه استفاده کرده است. این قابلیت در تمام صفحات برنامه اجرا شده و در دایرکت‌ها و IGTV نیز فعال است .

حالت تاریک یا دارک مود از آندروید 10 و ios 13 به بعد به سیستم عامل های تلفن های هوشمند اضافه شد. برای فعال سازی حالت تاریک و یا دارک مود بر روی اینستاگرام فقط کافیست تا از تنظیمات تلفن همراه خود دارک مود را روشن کنید. پس از آن به اپلیکیشن اینستاگرام بروید و در اینجا مشاهده می کنید که اینستاگرام شما نیز به حالت تاریک رفته و تم تمامی صفحات تغییر کرده است.

 

 

انواع کاربری

اینستاگرام با محوریت خاطرات به وجود آمد. در ابتدا صرفا شبکه اجتماعی ای بود که کاربران می توانستند آلبوم اختصاصی خود را داشته باشند و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند اما این شبکه اجتماعی پتانسیل های فراوانی داشته و دارد. کم کم افراد استفاده های دیگری از آن داشتند. واینر ها به اینستاگرام آمدند، برند های معتبر صفحه های برند خود را بازگشایی کردند، انواع بیزینس ها در آن راه اندازی شد، بلاگر ها بیشتر از طریق اینستاگرام با مخاطبین خود ارتباط برقرار می کنند و...

اینستاگرام همواره در تلاش هست تا با حفظ آرمان های خود نوآوری نیز داشته باشد. به دلیل اهمیت بیزینس هایی که در این شبکه اجتماعی در حال فعالیت بودند اینستاگرام گزینه  Business Profile را به اپلیکیشن خود اضافه کرد که این حالت از پروفایل قابلیت های فراوان و متفاوت تر از Personal Profile داشت.

اما همانطور که گفته شد این فقط بیزینس ها نبودند که به اینستاگرام روی آوردند، واینر ها و بلاگر ها و افراد خلاق دیگر نیز فعالیت های خود را در این شبکه اجتماعی ادامه دادند و به همین دلیل این شرکت از سومین حالت پروفایل خود رونمایی کرد و آن Creator Profile  بود. در این حالت نیز امکانات متفاوتی نسبت به دو حالت دیگر اضافه شد.

حال افراد با توجه به نوع فعالیت خود در این شبکه اجتماعی می توانند حالت پروفایل خود را نیز تغییر دهند برای این کار کافیست به Settings رفته بعد از آن Account را انتخاب کنید سپس روی گزینه Switch to Perfessional Account کلیک کنید و در ادامه می توانید حالت پروفایل خود را به Creator یا Business تغییر دهید و از امکانات آن استفاده کنید.

Following

یکی دیگر از مشکلات که کاربران مرتب سازی Followings بود در گذشته اگر شما هر پروفایلی را که دنبال می کردید به صورت نامنظم در قسمت Following نمایش داده می شد اما اینستاگرام در راستای تعامل هر چه بهتر با مخاطبین گزینه Sort by را به این قسمت اضافه کرد. حال شما می توانید Followings خود را بر اساس پیش فرض اینستاگرام ، به ترتیب از اولین کسی که Follow کردید و یا به ترتیب از آخرین کسی که Follow کردید مشاهده کنید.


Followers

تا به حال برای شما پیش آمده که اکانتی شما را Follow کند و شما علاقه نداشته باشید تا اون در بین Followers های شما باشد؟ خب در گذشته شما باید اکانت مورد نظر را بلاک و آنبلاک کنید تا با استفاده از این فرآیند فرد مورد نظر از لیست Followers  های شما حذف شود. در بروزرسانی جدید اینستاگرام شما می توانید در لیست Followers های خود گزینه Remove را مشاهده کنید و با استفاده از آن بتوانید به راحتی فرد مورد نظر را از لیست Followers های خود حذف کنید.

ایمیل های اینستاگرام

تا به حال صفحه اینستاگرام شما مورد حمله هکر ها و فیشینگ قرار گرفته؟ خب یکی از متداول ترین راه برای هکر ها ارسال ایمیل های جعلی از سمت اینستاگرام برای مخاطبین هدف بوده. خیلی ها بدون اطلاع از همچین داستانی ایمیل مورد نظر را باز کرده و یا بر روی لینک آن کلیک کرده و به راحتی صفحه اینستاگرام آنان هک شده.

اینستاگرام در بروزرسانی های خود گزینه  Email From Instagram را به اپلیکیشن خود اضافه کرد تا با استفاده از آن بتوانید تمامی ایمیل های واقعی ارسال شده از سمت اینستاگرام به ایمیل خودتان را مشاهده کنید.

برای این کار کافیست به Settings بروید پس از آن یه بخش Security رفته و در این بخش گزینه جدیدی به نام  Email From Instagram را مشاهده می کنید که در آن تمامی ایمیل های ارسالی از اینستاگرام در بازه 14 روزه نمایان است.

Restrict

 یکی دیگر از قابلیت های جالب اینستاگرام در بروزرسانی های اخیر قابلیت Restrict می باشد. همیشه هستند افرادی که با کامنت های خود دیگران را اذیت می کنند در بیشتر مواقع بلاک کردن کافیست و فرد مورد نظر دیگر نمی تواند با همان اکانت برای شما کامنت بگذارید و یا حتی صفحه شما را ببنید.

Restrict برای زمانی هست که با فردی دچار مشکل شده اید و نمی خواهید او را کامل بلاک کنید. Restrict با بلاک کردن کاملا فرق دارد در این قابلیت شما فرد را محدود می کنید او می تواند همچنان نظرات منفی خود را زیر پست های شما بگذارد و کامنت خود را مشاهده کند اما دیگران قبل از تایید شما نمی توانند نظر او را ببینند  

 

دوستان صمیمی

خب از کامنت های منفی افراد و محدود کردن آن ها که بگذریم به دوستان صمیمی میرسیم. دوستان همیشه برای همه ی افراد طبقه بندی های متفاوتی دارند. بعضی وقت ها شده که شما دوست های صمیمی دارید و حرف ها و راز هایی را با اون درمیان می گذارید که به دیگر دوستانتان نمی گویید.

Close Friends لیست جدیدی از اینستاگرام هست که می توانید دوستان صمیمی تر خود را به آن اضافه کنید بعد از آن به راحتی می توانید استوری هایی را فقط برای دوستان صمیمی خود منتشر کنید و مطمین شوید که کسی جز دوستان صمیمی شما استوری های شما را نمیبینند.

برای اضافه کردن افراد کافیست به گزینه Close Friends بروید و در آن جا لیست Followes  های خود را مشاهده کنید حال می توانید دوستان صمیمی خود را پیدا کنید و به لیست مورد نظر اضافه کنید.

 

 

بروزرسانی استوری ها

Create

یکی از بخش های جالب توجه در بین انواع استوری های اینستاگرام ساخت استوری مورد نظر با استفاده از بخش Create  می باشد در این بخش خبری که عکس یا حتی ویدیو نیست در اینجا شما می توانید متن مورد نظر خود را بنویسید، گیف اضافه کنید، پرسش و پاسخ داشته باشید، تایمر قرار دهید ، از شما سوال پرسیده شود و...

Filters

اضافه شدن فیلتر های لایو بر روی تصویر مورد نظر همیشه از جذابیت هایی بوده که جای آن در اپلیکیشنی مانند اینستاگرام خالی بود. پیش تر برای قرار دادن قیلتر های متفاوت باید از اپلیکیشن اسنپ چت که بر همین اساس به وجود آمده استفاده می کردیم و بعد آن را به صورت ویدیو در استوری اضافه می کردیم.

اما اینستاگرام حالا خود فیلتر های جذاب و متفاوتی دارد که کاربران می توانند از آن ها استفاده کنند و آن ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. حتی این فیلتر ها را نیز می توانید در لایو نیز استفاده کنید. جالب تر اینکه اینستاگرام سعی نکرده تا افراد را محدود به یکسری فیلتر کند و اجازه ساخت انواع فیلتر را به مخاطبان خود داده شما نیز می توانید فیلتر اینستاگرامی مختص خود را بسازید و آن را با دوستان و مخاطبین خود به اشتراک بگذارید.

نسخه وب

اینستاگرام اپلیکیشنی بر پایه تمامی پلتفرم ها می باشد. مهم نیست که تلفن همراه شما آندروید باشد یا ios یا ... حتی مهم نیست که شما تلفن همراه هوشمند داشته باشید یا نه. نسخه وب اینستاگرام همیشه در دسترس خواهد بود.

وجود نسخه وب اینستاگرام بروزرسانی جدیدی برای گفتن نیست اما اینستاگرام به تازگی توجه خود را دوباره بر روی نسخه وب نیز قرار داده و آن را دستخوش تغییرات کرده. به تازگی شما می توانید دایرکت های خود را نیز در نسخه وب اینستاگرام مشاهده کنید و با مخاطبین خود به گفت و گو بپردازید. این قابلیتی بود که پیش تر در نسخه وب اینستاگرام وجود نداشت و افراد یا باید افزونه های متفرقه نصب می کردند و یا مرورگر خود را به حالت تلفن همراه تغییر می دادند.

بروزرسانی بعدی نسخه وب متخص لایو می باشد. امروزه لایو های اینستاگرامی توجه زیادی به خود جلب کرده اند و مخاطبین خود را دارند حتی بساری از برنامه ساز ها و شبکه های تلویزیونی نیز برنامه های خود را از لایو های اینستاگرام پخش می کنند. حال در جدیدترین بروزرسانی اینستاگرام شما می توانید لایوهای مختلف را در نسخه وب نیز مشاهده کنید.

کلام آخر

اینستاگرام در ابتدا آلبوم خاطراتی بود که شما می توانستید خاطرات خود را در آن با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اما هر روز در حال تغییر و بزرگ تر شدن هست همیشه سعی می کند تا اعمال بروزرسانی های متفاوت نظرات کاربران را مورد توجه قرار دهد. اینستاگرام در تلاش هست تا با ایجاد فضایی برابر شانس خلاقیت و استفاده حداکثری از فضای مجازی را برای مخاطبین خود به ارمغان بیاورد

اینستاگرام جایی هست که ناظری وجود ندارد تا به شما بگویید باید چ طور خلاق باشید. ناظری وجود ندارد تا جلوی خلاقیت شما را بگیرد و سلیقه شخصی خود را در آن اعمال کند. در اینستاگرام از نظر بیان اعتقادات و نظرات سانسوری وجود ندارد ( صرفا سانسور های اخلاقی اعمال می شود) و شما می توانید به راحتی نظرات خود را بیان کنید و این افراد هستند که تعیین می کنند نظرات و تفکرات شما مناسب آن ها هست و یا نظراتتان باید برای خودتان بماند. اینستاگرام یک آزادی خلاقانه و درست است.

قطعا بروزرسانی های دیگری از اینستاگرام در راه است...

شما می توانید آخرین نسخه های اینستاگرام را از لینک زیر دانلود کنید:

 

برای دانلود آخرین نسخه آندروید اینستاگرام کلیک کنید...

 

برای دانلود آخرین نسخه IOS اینستاگرام کلیک کنید...

مقالات مرتبط

شرکت فراموج با بیش از 5 سال سابقه درخشان در ایران مفتخر به دریافت جایزه Awwwards در Site Of Day و Developer ، و برنده 2 سال متوالی در جشنواره وب دریافت گواهینامه ISO 9001/2008 م می باشد.در این مقاله درباره ی قوانین جدید برای اینستاگرام در سال 2018 و نحوه یافتن هشتگهای مناسب برای کسب و کار شما صحبت شده است.
قوانین جدید برای اینستاگرام در سال 2018

شرکت فراموج با بیش از 5 سال سابقه درخشان در ایران مفتخر به دریافت جایزه Awwwards در Site Of Day و Developer ، و برنده 2 سال متوالی در جشنواره وب دریافت گواهینامه ISO 9001/2008 م می باشد.در این مقاله درباره ی قوانین جدید برای اینستاگرام در سال 2018 و نحوه یافتن هشتگهای مناسب برای کسب و کار شما صحبت شده است.

توسط ادمین
قابلیت های جدید اینستاگرام در سال 2019
قابلیت های جدید اینستاگرام در سال 2019

اینستاگرام یکی از سریع ترین رشد ها را در بین شبکه های اجتماعی داشته است از لحاظ کاربر بیشتر از روزانه 500 میلیون کاربر فعال دارد و نزدیک به 4.2 میلیارد بازدید در روز دارد.در این مقاله قصد داریم با هم نگاهی به جدیدترین بروزرسانی های اینستاگرام در سال 2019 بیاندازیم. با ما همراه باشید...

دلیل اصلی قطع شدن اینستاگرام و واتس آپ
آیا ممکنه اینستاگرام و واتس آپ دوباره قطع بشه؟!

اختلال عجیبی در روز های گذشته باعث شد تا دسترسی بسیاری از کاربران اینستاگرام، واتس آپ ، فیسبوک و فیسبوک مسنجر مختل شود. با فراموج همراه باشید تا از دلایل این اختلالات و همچنین اطلاعاتی مثبتی که این اختلالات در اختیار کاربران قرار داده بیشتر بگیم...

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

نظر خود را وارد نمایید