بروزرسانی هسته گوگل در می...

بروزرسانی هسته گوگل

آپدیت جدید گوگل از ماه می 2020 قرار است اجرا شده، در واقع این دومین بروزرسانی گوگل در سال 2020 می باشد و اولین نسخه بروز رسانی در ژانویه 2020 انجام گرفت.

اصلی ترین بروز رسانی گوگل در سال 2020

گوگل برای بازیابی اطلاعات خود از الگوریتم های متفاوتی از جمله الگوریتم گوگل پاندا، الگوریتم کبوتر، الگوریتم مرغ مگس خوار و ... استفاده می کند که هر کدام دارای سیستم پیچیده ای هستند. گوگل همیشه به دنبال رضایت کاربران می باشد و سعی دارد بهترین نتیجه را برای مخاطبان به نمایش در اورد.

موتور جستجوگر توسط ترکیبی از الگوریتم ها و سیگنال های رتبه بندی متعدد، صفحات رتبه بندی را در نتایج جستجو ارائه می دهد.

گوگل در سال های اولیه فعالیت خود فقط به تعداد معدودی برای الگوریتم های خود به روزرسانی انجام می داد، ولی امروزه شاهد آن هستیم که این کار در هر سال هزاران بار انجام می گیرد.

آپدیت جدید گوگل چگونه می باشد؟

جدیدا گوگل هر چند ماه یکبار برای الگوریتم های خود آپدیت هایی را ارائه می دهد آخرین بروز رسانی در ژانویه گذشته انجام شد و خبر اصلی ترین بروز رسانی گوگل در سال 2020 از سوی شرکت گوگل منتشر شده است.

گوگل در اطلاعیه ای اعلام کرده است:" ما چندین بار در سال یک نسخه جدید الگوریتم هسته ای را منتشر می کنیم که به آن به روزرسانی هسته اصلی گفته می شود. دستورالعمل های ما برای این آپدیت همانند نسخه های قبلی است.

بروز رسانی قبلی که در ژانویه انجام گرفت جدید ترین بروز رسانی در سال 2020 بود. در این بروز رسانی برخی از تجزیه و تحلیل ها انجام گرفته مورد قبل تر آن در سپتامبر 2019 بود.

این به روز رسانی از نظر جستجوگر ها و وب مستر ها بسیار ضعیف بود زیرا تاثیر به روزرسانی های قبلی را نداشت گوگل نیز در ماه نوامبر یک بروز رسانی را منتشر کرد اما این به روز رسانی مخصوص رتبه های محلی گوگل بود.

اما اخرین بروزرسانی( ماه می سال 2020)  که توسط گوگل انجام شد از جنجالی ترین بروزرسانی ها می باشد.

این آپدیت یک آپدیت کلی می باشد که مختص یک زبان یا یک منطقه خاص نمی باشد. سایت rankranger این بروزرسانی گوگل را اصلاحا هیولا میداند.

 

مقایسه نمودار تغییر رتبه ها در دو بروزرسانی ژانویه و می سال2020

نمودار میله ای تغییر رتبه ها در دو آپدیت اخیر گوگل

 

مقایسه نمودار تغییرات رتبه ها در بروزرسانی می 2020 بر روی نیچ مارکت ها

نمودار تغییر رتبه های نیچ مارکت ها در آپدیت گوگل می 2020.نیچ مارکت به بخش کوچکی از بازار واقعی می گویند.

 

مقایسه نمودار تغییرات رتبه های یک تا سه نیچ مارکت ها پس از بروزرسانی هسته در می 2020

تغییر رتبه های 1 تا 3 پس از اخرین بروزرسانی گوگل(می 2020).

 

از نظر سایت Moz این آپدیت سنگین ترین آپدیت پس از آگوست 2018 می باشد و semrush نیز این آپدیت گوگل بسیار گسترده تر و متفاوت تر از آپدیت های قبلی است و برروی انواع کسب کارها مانند حوزه ی گردشگری، سلامت و ... تاثیر دارد.

در آپدیت جدید گوگل اگر با تاثیرات منفی روبرو شدید چه کنید؟

گوگل توصیه کرده است که اگر در برخورد با یک بروزرسانی با تاثیرات منفی روبرو شدید ممکن است سایت شما مشکلی نداشته باشد.
در این آپدیت اگر با رتبه منفی رو به رو شدید نباید به سرعت سایت خود را تغییر دهید چون ممکن است رتبه های شما به حالت اولیه بازگردد.  شرکت فراموج به شما پیشنهاد می دهد که ابتدا اجازه دهید که این بروزرسانی هسته گوگل در می 2020 کامل گردد سپس در مورد آپدیت مطالعه کنید و پس از آن سایت خود را جهت اخذ رتبه بهتر بهبود دهید. همچنین گوگل بررسی می کند که آیا سایت شما در بروز رسانی اصلی با مشکلاتی برخورد کرده است یا خیر. لازم به ذکر است که گوگل اعلام کرد راهنمایی های لازم برای بروزرسانی را ارائه می دهد  و تغییرات ویژه ای برای صفحات در نظر گرفته است.

 

مقالات مرتبط

معمولا موتورهای جست و جو ازجمله گوگل با بررسی تعداد کلمات یک مقاله،لینک های داخلی طبیعی مقاله و ازهمه مهم تر استقبال کاربران از آن مقاله و میزان ماندن کاربران در آن صفحه به محتوای شما رتبه می دهند.
تاثیر محتوا بر رتبه سایت

معمولا موتورهای جست و جو ازجمله گوگل با بررسی تعداد کلمات یک مقاله،لینک های داخلی طبیعی مقاله و ازهمه مهم تر استقبال کاربران از آن مقاله و میزان ماندن کاربران در آن صفحه به محتوای شما رتبه می دهند.

توسط ادمین
سئو کلاه سیاه خلاف قوانین موتور های جست و جو عمل می کند.
سئو کلاه سیاه چیست؟

تکنیک های سئو کلاه سیاه : محتوای بی کیفیت، خرید بک لینک، مزرعه لینک، بمباران کلمات کلیدی، محتوای پنهان، ریدایرکت های نامناسب، سو استفاده از داده های ساختار یافته و ...

جدیدترین آپدیت الگوریتم گوگل [آپدیت آگوست]
جدیدترین آپدیت الگوریتم گوگل [آپدیت آگوست]

در این مقاله از آخرین آپدیت های الگوریتم گوگل در ماه آگوست براتون بیشتر میگیم.تمرکز بر روی ارزش محتوایی را درک می کنیم.به توصیه گوگل از خودمون سوالات تخصصی میپرسیم و در آخر با مفهوم E-A-T آشنا می شویم و درک می کنیم که E-A-T چیست؟ پس با فراموج بهترین شرکت طراحی سایت و سئو همراه باشید

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

نظر خود را وارد نمایید