سئو

سئو (Search Engine Optimization)      

 

seo

 

هنگامی که فردی در یک موتور جست و جو به سرچ می پردازد نتیجه برای آن فرد در کمتر از 1 ثانیه به نمایش گذاشته می شود و اگر کمی موتور های جست و جو نتیجه را دیر به نمایش بگذارند موجب نارضایتی فرد می شود .

عوامل موثر در سئو یک سایت:

  • انتخاب کلمات کلیدی موثر
  • تولید محتوای مناسب
  • لینک دهی مناسب
  • زمان ماندن کاربر در سایت
  • . . .

 

 موتورهای جست و جو تمامی صفحات موجود را به صورت اسناد مرتب شده در می آورند و در هنگام جست و جوی افراد به انجام دو کار می پردازند:

  1. نمایش نتایج که مربوط به جست وجوی فرد می باشد.
  2. با توجه به رتبه بندی سایت ها محبوب ترین آن ها را به نمایش می گذارند.

اما به نمایش گذاشتن سریع صفحه ی مورد نظر برای موتور جست و جو کاری ساده نمی باشد و در این مقاله می خواهیم روش هایی که موتور های جست و جو برای یافتن صفحات از آن ها استفاده می کنند را معرفی کنیم.

 

Crawling

Crawl در لغت به معنای خزیدن می باشد .در گذشته یافتن سایت های برتر برای موتور های جست و جو به راحتی امکان پذیر نبود ولی امروزه با وجود روش های هوشمند این کار به راحتی برای موتور های جست و جو امکان پذیر می باشد. یکی از این روش ها Crawling می باشد که  جست و جو گر google از این روش استفاده می کند.

 

indexing

 

Crawling به معنای خزیدن در وب سایت های مختلف و بررسی محتوای آن ها، ارتباط بین محتوا و کلمات کلیدی ،بررسی اطلاعات کامل داخل یک سایت مانند لینک های درون سایت و . . . می باشد. در واقع موتور های جست و جو با عملیات Crawling می توانند سایت های برتر را دریابند و در هنگام سرچ کاربر، سایت هایی با رتبه های بهتر را به نمایش بگذارند.در واقع گوگل با این عمل صفحات شما را index می کند و به آن ها rank می دهد.

در این مقاله شما را با عمل Crawling آشنا کردیم و امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع گردیده باشد و منتظر مقاله های آموزشی بیشتر ما در زمینه سئو باشید.

 

 

منبع: https://moz.com/beginners-guide-to-seo/how-search-engines-operate

 

 

 

مقالات مرتبط

برچسب ها:

دوست دارید به اشتراک بذارید از طریق:

نظرات

نظر خود را وارد نمایید